Akci se tradičně koná pod záštitou Městské policie Tábor a města Tábor. Tentokrát nastoupilo celkem 19 pětičlenných družstev. Reprezentovat svou školku tak přišlo na pětaosmdesát dětí z mateřinek z Tábora, Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí, Bechyně, Chotovin, Jistebnice a Malšic.

Na slavnostní nástup, který se tentokrát z pochopitelných důvodů musel obejít bez symbolického zažehnutí olympijské pochodně, rovnou navázala krátká rozcvička vedená vrchním praporčíkem Lacem Johančíkem - ředitelem Polisiády a preventistou v jedné osobě.

Okresní kolo soutěže mladých cyklistů v areálu Dětského dopravního hřiště u Jordánu.
Mladí cyklisté z Táborska a Písecka bojovali o postup do krajského kola

A jaké na děti čekaly disciplíny? Závodilo se v překážkovém běhu, míčové sestavě, pětiskoku, hodu tenisákem do dálky a skoku dalekém, který jako jediný proběhl pod širým nebem. Nepovinná soutěž přetahování lanem.

Bojovaly i učitelky

Svou disciplínu spočívající v přesných kopech na branku měl tradičně i pedagogický doprovod. Učitelky musely při každém ze tří možných pokusů zasáhnout branku. Druhá vložená disciplína - přetahování lanem zaplnila prostor v době, kdy sčítací komise vyhodnocovala výsledky.

Zdroj: MP Tábor

A jak to dopadlo?

První tři příčky patřily dětem z mateřských školek:

1. Komenského

2. Světlogorského A

3. Měšice

Celá výsledková listina zde.

Protože ale Polisiáda podle pořadatelů nemá poražené, všichni odcházeli domů s pohárky, diplomy, věcnými cenami. Předávání cen se zúčastnil i starosta Tábora Štěpán Pavlík.