Jak uvedl mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek, jedná se o preventivní opatření v reakci na nedávné události v Berlíně, kdy atentátník na trzích najel nákladním automobilem do lidí.

„Vzhledem k pondělním událostem v Německu posiluje Policie ČR na celém území republiky, tedy i v Jihočeském kraji, bezpečnostní opatření. Policisté se zaměřují zejména na ochranu míst s větší koncentrací osob, jako jsou vánoční trhy na náměstích, obchodní centra, nádraží či místa kulturních, společenských a sportovních akcí," upřesnil Miroslav Doubek.

Policisté jsou z místních obvodů, mají ale speciální výcvik a také vybavení. Jedná se nejenom o samopaly Heckler & Koch, ale také o neprůstřelné vesty či vozidla se speciální úpravou. „Automobily jsou například vybaveny trezory pro dlouhé zbraně. Policisté průběžně kontrolují všechna větší města na Táborsku, v případě potřeby jsou připraveni okamžitě zasáhnout," doplnil Miroslav Doubek. Přesný počet nasazených policistů nechtěl specifikovat, ale ubezpečuje veřejnost, že jich je dostatek.