Předškoláci z mateřské školky v táborských Čelkovicích si na jeden den zahráli na malé kuchtíky a připravili si s paní učitelkou Evou Koubkovou drobné občerstvení. „Na takové přípravy jsou celkem zvyklí, malé hody si připravujeme často, zejména o Vánocích, kdy společně pečeme cukroví," říká Eva Koubková. Tentokrát si ale ukuchtili zdravou svačinku. Zapojili se totiž do soutěže Coolinaření s Albertem.

Soutěž pořádá společnost Ahold, která už od roku 2004 realizuje vzdělávací program Zdravá pětka. Za tu dobu už skupina odborníků vyškolila spoustu dětí v oblasti zdravého životního stylu a stravování a teď společnost přišla s novinkou v podobě kulinářské soutěže pro děti z mateřských a základních škol z celé republiky.

Podmínkou soutěže bylo vytvořit zdravý, chutný a finančně nenáročný pokrm do sta korun. Zároveň se kromě výživové hodnoty hodnotil i lákavý vzhled a kreativita vytvořeného díla.

V jednotlivých krajích v semifinále soutěže uspělo pět skupin reprezentantů, v každé věkové kategorii jedna.
Za nejlepší kuchaře v Jihočeském kraji v kategorii předškoláků považuje odborná porota a veřejnost, která měla možnost hlasovat po internetu, právě mateřinku v Čelkovicích.

A čím právě oni porotu tak nadchli? „Připravili jsme lodičky, ještěrku a palmu z ovoce, zeleniny a sýru. Bylo to moc dobré," říká šestiletý kuchtík Patrik Kubera, který reprezentuje společně s kamarádkami Sofií Burdovou, a Klárou Krumrovou v soutěži celou třídu. „S vařením pomáhám i doma. Nejradši mám pomerančový džus od maminky, zeleninu a maso," dodává Patrik.

Školka se dlouhodobě snaží vést děti ke zdravé výživě a současně k zájmu o přírodu. Proto také na soutěž kývli. „Snažíme se, aby děti jedly zdravě. Každý den jim dáváme ovoce a zeleninu, kontrolujeme jejich pitný režim. Chceme, aby si ke zdravé stravě našly vztah a naučily se neplýtvat jídlem," dodává Eva Koubová.

Finále soutěže se koná 6. června od 10 hodin v Praze. Malí kuchtíci musí vytvořit úplně nový pokrm, který znovu ohodnotí porota. Vítěz už bude za celou republiku pouze jediný. Získá kulinářský kurz.

Autor: Kateřina Šímová