Přestože je polovina prázdnin téměř u konce a padají teplotní rekordy, majitelé koupališť na Táborsku jen s těžkou hlavou sledují počítadla u vstupů. „Na porovnávání sezón je ještě brzy. Letos jsme navíc kvůli rekonstrukci otevřeli až 17. června, což je zhruba o šest týdnů později než loni," naznačuje jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábor Michal Véle.

S návštěvností podle něj hýbe hlavně předpověď meteorologů. Když hrozí bouřky, přijde si zaplavat méně lidí. „Velký nával jsme zaznamenali třetí červnový týden, kdy teploty šplhaly ke třicítce, a teď posledních asi sedm dnů," popisuje Michal Véle.

Plavání v táborském bazénu si nenechá ujít třeba Olga Žilinčíková z Tábora. „Trochu mi ale vadí, že není možné vykoupat se v Jordánu, každé léto jsem tam chodila ráda."

S počty plavců však nejsou spokojeni ani v Bechyni. „Průměrně se u nás vykoupe 350 lidí denně. Obecně ale 
návštěvnost v polovině prázdnin klesá. Vše ale záleží na počasí," připustil Miroslav Král, jednatel společnosti Bytenes, která v Bechyni provozuje koupaliště.

Ruce si tak zatím mohou mnout jen v Soběslavi, kde bazén funguje již třetí sezónu. Jak sdělil Vladimír Falada ze správy města, už teď jsou v návštěvnosti na číslech za loňský rok. „Máme volnou kapacitu pro 1200 lidí a průměrně nám jich zbývá asi stovka," dodal Vladimír Falada.