Fasádu zámku zdobí zachovalé renesanční sgrafity, v krčme jsou původní klenby. Oči nověpříchozího zaujme barokní průčelí či vyobrazení erbů minulých majitelů na stropě. „Dětem jsme tu zbudovali hřiště a plánujeme něco ve stylu strašidelného podzemí. Podle pověry se tu totiž skrývá tajná chodba na nedaleký hrad Choustník,“ vypráví Petr Vojáček.

Zahrada je současně dendrologickým parkem, kde jsou vzácné dřeviny a rostliny. Jeho snem je postavit zde muzeum závodních automobilů. „Se synem jsme závodníci, jak na okruzích, tak v jízdě do vrchu. Máme tu takovou rodinnou síň slávy, kde jsou trofeje, diplomy i modely aut,“ přiblížil.

MAJITEL I PRŮVODCE

V objektu původně chtěl bydlet, ale lidé si přáli navštívit interiéry zámku, a tak se naučil historii a stal se kastelánem. „Během pandemie jsme pro zájem otevřeli výdejní okénko. Začínali jsme na Velikonoce, když mi onemocněla hospodská, točil jsem pivo sám,“ zmínil s tím, že nyní už mají otevřeno od pátku do neděle. Sezona dle jeho slov začala rychle, první víkend vytočil na 280 piv.

Kemp Plovárna o rozloze dva hektary se nachází na levém břehu řeky Lužnice, disponuje 18 čtyřlůžkovými chatkami a prostorem pro stany a karavany. Návštěvníci si zde zahrají volejbal či minigolf.
Pojďme na jedno: Na soběslavské Plovárně chystají hudební víkendy

Do půllitru zde čepují Svijanský Máz 11° a mají stylovou lahvovou 13° Kněžnu a Knížete.V sortimentu nechybí ani různé druhy nealka včetně oblíbených domácích limonád. Od konce května si lze prohlédnout i zámek.

SVATBY I KULTURA

Jak přiblížila Gabriela Pejšová Vlková v současnosti se brandlínský zámek vrátil do hledáčku snoubenců. „Jednou za dva týdny tu máme svatbu. lidé mají rádi tzv. boho styl, chystáme květinové dekorace, březovou bránu i výzdobu venkovního altánu. Chceme na zámek také vrátit kulturní vyžití,“ dodává s tím, že plánují koncerty vážné hudby, výstavy obrazů, divadelní představení, setkání historických vozidel či tvořivé dny.

„V srpnu tu budeme mít workshop pro rodiny s dětmi, v září tu koncertuje symfonický orchestr Bolech, chystáme také Krampus show či adventní koncerty,“ vyjmenovala tradiční akce.

Rodinnou restauraci v Plané nad Lužnicí navštěvovaly známé osobnosti, v současnosti nabízí k točenému pivu klasické české pokrmy a specialitou jsou řízky o velikosti sloního ucha.
Pojďme na jedno: U Machoňů lákají na řízky

Loni areál s galerií a zámeckou zahradou, která nyní slouží jako výstavní prostor závodních veteránů, navštívilo kolem 6 500 lidí.