Restauraci U Machoňů, která se nachází na jihu Plané nad Lužnicí na strkovském kopci, navštěvoval Josef Kemr či Rudolf Hrušínský nejstarší, kteří zde u Lužnice chatařili a rybařili.

Jak sdělil provozovatel Jiří Kopačka z Veselí nad Lužnicí, pohostinství tu vede druhým rokem. „Koronavirus nás nezastavil, i když jsme měli po celou dobu nouzového stavu zavřeno. Vařit nebylo pro koho, tak jsme uklízeli a připravovali se na znovuotevření,“ přiblížil.

Restaurace je široko daleko vyhlášená velkými řízky. „Určitá část lidí se k nám vrací vyloženě kvůli nim. Řízek máme denně, ale zavedli jsme i speciální řízkové středy,“ naznačil Jiří Kopačka.

Na pivo chodí večer

Strkovská klientela už patří mezi starší, starousedlíky láká točený zlatý mok. „Za jídlem jezdí přespolní či se u nás stravují zaměstnanci okolních firem, místní chodí večer na pivo, proto máme otevřeno přes oběd a pak až navečer,“ vysvětlil.

Polední menu nabízí hlavně hotová jídla. „Mimo řízků často vaříme klasiky jako moravského vrabce, svíčkovou, koprovou či pečenou kachnu,“ láká labužníky.

Mezi známé hosty lze podle číšníka Jiřího Machoně zařadit také Miroslava Donutila, Waldemara Matušku a další. „Byli jsme taková velká rodina, do Plané jezdíval i Vlastimil Zavřel, Jan Kraus, Karel Heřmánek a další. Roman Skamene tu pořádal pivní běh,“ prozradil.

S přestávkami už U Machoňů pracuje šedesát let. „Nyní jsem v důchodu a jen vypomáhám. Restauraci vedli prarodiče i rodiče, když jsem byl v páté třídě, tak mi děda postavil židličku k pípě a učil mě točit,“ zavzpomínal.

Celý přístěnek

Loni se sem vrátil i Jan Hrušínský. „Dřív si jejich rodina rezervovala celé akvárium,“ doplnil Jiří Machoň s tím, že takto pracovně říkají prosklenému přístěnku.