Škola v obci nacházející se takřka na hranici Jihočeského a Středočeského kraje vznikla kolem roku 1890 a k budově se poté ještě část přistavovala. Do Šebířova chodily děti ze Skrýšova, Vilic, Bzové, Zaříčí, Popovic, Křekovic, z Křekovské Lhoty, Vosné a Chocova. V roce 1948 byla budova vedená jako národní majetek. V roce 1947 školu navštěvovalo dokonce 74 dětí.

Oslavy prvního máje roku 1948 v Táboře. Fotografie pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
POHLEDEM HISTORIE: Oslavy prvního máje roku 1948 v Táboře

V šebířovské škole se i vařilo. Vždy se domluvily dvě ženy i z okolních vesnic, které se každý den střídaly. Doma si připravily suroviny a děti měly k obědu teplou polévku. Historie školy se přestala psát v roce 1983. Budova byla národní majetek a ten se převedl do trvalého užívání JZD. Družstvo budovu v roce 1986 upravilo na kanceláře a ubytovnu pro brigádníky.

V roce 2007 ji obec vydražila za 101 tisíc korun. Poté nastal problém, jak budovu využít. Zastupitelé přemýšleli i nad přesunutím obecního úřadu. Obec budovu nakonec zrekonstruovala za zhruba pět milionů a místním v ní začala sloužit hospoda a obchod.