Klubíčka jsou na Táborsku dvě. Ale ani pro jedno nejsou určeny peníze, které láká podvodník z táborských firem. Obě mateřská centra se od aktivit muže ostře distancují.

„Byl tu už dvakrát. Tvrdil, že vybírá peníze na Klubíčko. Nic jsme mu ale nedali. Nevypadal moc důvěryhodně,“ potvrdil Rudolf Novák z firmy Vekra na Budějovické ulici.

Muž prý rozhodně nevypadal jako typický zástupce nějaké organizace.

„Nabízel nám kalendáříčky. Spíš to ale vypadalo, že je sebral někde u popelnice,“ dodal Rudolf Novák.

Ani jedno z Klubíček se k podivnému pánovi s ošuntělými kalendáři nehlásí. „To jste mi vyrazila dech. Je strašné, jak jsou dnes lidé drzí,“ reagovala Věra Bažantová ze sezimoústeckého mateřského centra.

Je to podvod!

Peníze pro činnost neshání lehce, podezřelým prodejem kalendáříků by je ale rozhodně získat nechtěla.

„Když pořádáme nějaké akce, obejdeme třeba restaurace nebo obchody, se kterými už jsme nějak spolupracovali. Peníze na ruku už dnes stejně nikdo nedává. Většinou od nich dostaneme lízátka, křupky nebo limonády,“ podotkla Věra Bažantová.

Mladovožické Klubíčko muselo výrazně omezit svou činnost a v podstatě už funguje pod místním Kiwanis klubem. S podvodníkem nechce mít nic společného.

„Jsme podporováni klubem Kiwanis a místními podnikateli. Ten muž k nám rozhodně nepatří a ráda bych, aby to lidé věděli,“ zdůraznila Jana Vnoučková.
Podle mluvčího táborských policistů nese mužova aktivita znaky podvodného jednání.

„Pokud by bylo podáno trestní oznámení, policie by musela šetřit všechny okolnosti jeho jednání, aby mohla klasifikovat, zda naplňuje znaky přestupku nebo dokonce trestného činu,“ zhodnotil Miroslav Doubek.

Pokud se někdo bude mužovým jednáním cítit poškozený, měl by se obrátit na policii.