Zhorší se kvalita bydlení. Fotbalové hřiště je určené pro sport, ne pro parkování. Silnice v Bechyni nejsou stavěné na zvýšený nápor aut. Tyto a další argumenty uvedli lidé ze Zahradní ulice v Bechyni, kteří se staví proti záměru prodeje pozemků na stavbu centra s mořskými živočichy a delfíny, za nímž stojí Libor Hrubý z Tábora. Svůj názor na stavbu sepsali v petici.
„Za týden jsme nasbírali 158 podpisů nejen od lidí ze Zahradní, ale z celé Bechyně a petici již předali," potvrdil jeden z iniciátorů petice Ladislav Honsa, který v Zahradní ulici žije.
Jedna z variant projektu počítá, že by vedle Zahradní ulice vedla nová příjezdová cesta k aquazoo. „Nelíbí se nám, že k areálu budou zajíždět auta a autobusy a výfukovými plyny znečišťovat vzduch. Navíc se uvažuje o případném zrušení tréninkového fotbalové hřiště, které by mohlo sloužit jako parkoviště. Nevím, kde by mládež hrála fotbal a kde by trénovali kluby," vyjádřil obavy Honsa.
Starosta Jaroslav Matějka zastupitele s peticí již seznámil. S čím se rozešli ze středečního jednání nechce ale komentovat ani opoziční zastupitel Josef Válek.
„Lidé ze Zahradní argumentují tím, že si koupili pozemky a postavili domy v klidné lokalitě. Kdyby se takto pohlíželo na všechno, tak se v Bechyni nemůže nic rozvíjet, nic by se nepostavilo a nevznikaly by nové stavební parcely," míní starosta Matějka, který při hlasování plány investora podpořil.

Libor Hrubý jen sdělil, že se k situaci nebude vyjadřovat.
Petici rozšiřovali členové výboru, kteří sbírali podpisy mezi občany. „Půjdeme 19. prosince na jednání a doufáme, že se k petici zastupitelé vyjádří. Nyní je na webu www.petice24.com," řekl Ladislav Honsa s tím, že si dokáže představit smysluplnější využití dotací pro ekologickou výchovu dětí a občanů, než je aquazoo. „Jako ředitel SOŠ ekologické a potravinářské se touto problematikou zabývám. Ve škole jsme vytvořili a připomínkovali materiály v této oblasti a děláme ekologické vzdělávací projekty. Děti by se měly vzdělávat v tématech, které se týkají Česka," dodává.
O aquazoo jednali ve středu za zavřenými dveřmi také zastupitelé. To o čem diskutovali, ale drží pod pokličkou.