Od víkendu jsou v terénu všichni silničáři i jejich stroje. Pro řidiče ale mají dobrou zprávu. "Všechny silnice v okrese jsou s opatrností sjízdné a ani nemáme hlášení, že by někde uvízly kamiony. Od neděle jsme se nezastavili, čímž se dostáváme na hranici únosnosti a už vyzýváme k pomoci do terénu i nasmlouvané firmy," říká ředitelka táborské SÚS Radka Pavlíková.

Stejně jako jsou vyčerpaní lidé, začíná stávkovat i technika. Některé stroje jsou i 35 let staré, takže takový zápřah už nezvládají. Jak ale Radka Pavlíková dodala, drží se zuby nehty. Nejhorší situace byla během víkendu na Jistebnicku, kde silný vítr vytvářel sněhové jazyky.

S opatrností je ale třeba jezdit i centrem Tábora. I hlavní tah po Budějovické a Soběslavské je pod vrstvou rozježděného sněhu. O tyto dvě krajské silnice se ještě stará SÚS, o silnice uvnitř města pak technické služby. "Poprvé jsme vyjeli ve čtyři ráno, pak se v půl sedmé střídá směna a pokračuje se dál. Na svůj rajon potřebujeme čtyři až pět hodin, když je potřeba uděláme ho dvakrát, maximálně to zvládneme do večera třikrát," informuje šéf zimní údržby Zdeněk Vrtiška.

Prohrnování ve městě jako každý rok komplikují zaparkovaná auta, kvůli nimž pak silnici není možné dostatečně vyčistit a naopak se k autům nahrne hromada sněhu.