Necelé čtyři miliony pro táborské fotbalisty zůstaly nepovšimnuté ležet na stole zastupitelů. Pouze devět z nich projevilo vůli o nich mluvit a bod zařadit do programu.

Radní Petr Krůček z TOP 09 se svým návrhem neuspěl, podporu pro něj nenašel ani u koaličních partnerů. Sto procent hlasů dostal pouze od vlastního klubu. Jenže ten má pouhé tři hlasy. V týmu starosty Jiřího Fišera ulovil jeden a u sociálních demokratů tři z pěti přítomných.

„Materiál jsem podal těsně před jednáním, dřív jsem to nestihl. Chápal bych ale, že neschválí peníze, ale že bod neschválí do programu? Tomu nerozumím," podivil se Petr Krůček, který ani tak zbraně neskládá a dotaci předloží radě. Posloužit měla k rozjezdu I. etapy stavby nového stadionu v Kvapilově ulici, kam chce FC MAS TÁBORSKO hru přestěhovat ze Sezimova Ústí. Pro získání licence pro II. nejvyšší soutěž ale musí stadion odpovídat daným parametrům.

„Prohráli jsme bitvu, nikoli válku. My stavět budeme," ujistil akcionář klubu Ladislav Novotný. Fotbalisté na realizaci projektu sami nestačí. Městu proto hřiště i s pozemky v hodnotě 87 milionů nabídli za korunu. Za podmínky, že tady díky městským penězům budou od srpna hrát II. ligu a od poloviny roku 2015 Gambrinus ligu. A sami budou platit nájem.

Za sportovce se staví i publicista Aleš Pivoda, který starostovi Jiřímu Fišerovi poslal otevřený dopis:

Vážený pane starosto,

před více než půlstoletím jsme spolu seděli v jedné lavici základní školy v Táboře, kamarádili jsme spolu, navštěvovali jsme se a potom, když jsi přešel do ZŠ Na Parkánech, jsme proti sobě odehráli nejedno fotbalové utkání na bývalém škvárovém hřišti v Kvapilově ulici i hokejové mače na zamrzlém Jordánu. Proto, při plném vědomí vážnosti i důstojnosti funkce, kterou zastáváš, si dovolím oslovit Tě jako kdysi dávno, jako někdejšího spolužáka a kamaráda.
Tuto sobotu, 8. března, jsem se z Prahy, kde už dlouhá desetiletí žiji, vypravil do Tábora. Prošel jsem si své milované město a pak jsem popojel místní linkou do Sezimova Ústí. Na Soukeník. Utkání FC MAS Táborsko v. FC Hradec Králové o první místo v tabulce naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže pro mě, jakožto pro bývalého Táboráka, bylo velkým lákadlem, kvůli kterému jsem s díky odmítl pozvání a volnou V.I.P. vstupenku na zápas I. Gambrinus ligy Dukla Praha – Vysočina Jihlava.
Na Soukeníku jsem viděl výborný fotbal. Taky tři branky, tři a půl tisíce natěšených fanoušků, z nichž drtivá většina nadšeně tleskala vítězství domácího klubu, díky kterému se FC MAS Táborsko vyšvihl na samotné čelo Fotbalové národní ligy.
Fotbal je v ČR stále nejpopulárnějším sportem a fakt, že v Táboře sídlí klub aspirující v budoucnu na možný postup mezi šestnáct českých a moravských elitních klubů, považuji za cosi zcela mimořádného.
To sobotní odpoledne bylo z mého pohledu báječným zážitkem a chybělo tomu jediné. Odpovídající stadion. Jsem přesvědčen, že kdyby se mač mezi FC MAS Táborsko a Hradcem Králové nehrál v Sezimově Ústí, nýbrž v téměř čtyřicetitisícovém Táboře, přišlo by ještě o dost lidí víc.
Viděl jsem vizualizaci plánů klubu na vybudování nového stadionu v Kvapilově ulici, kde to tak dobře znám. Vždyť jsem tam léta bydlel. A říkám - moderní stánek pro fotbal by byl skutečnou chloubou fotbalu, města Tábora a Jihočeského kraje.
Podle toho, co je mi známo, by takový stadion neměl sloužit jen vyvolenému profesionálnímu A-týmu, ale taky juniorům a družstvům přípravek. Tedy nadějím táborského fotbalu, které v řadě aspektů dnes dokonce převyšují slavné Dynamo České Budějovice, klub s více než stoletou tradicí.
Není těžké nahlédnout na internet a zjistit, že městský fotbalový stadion mají v Brně, Ostravě-Vítkovicích, Plzni, Opavě, Karviné, Havířově. Ale i v dalších městech, která jsou srovnatelná s Táborem – nebo i menší. Uvedu Děčín, Mladou Boleslav, Uherské Hradiště, Varnsdorf, Hořovice a dalo by se pokračovat.
V Táborském deníku jsem si přečetl mj. i tato slova: „Klubu se zatím nedaří více přesvědčit státní správu a samosprávu, aby mu s touto důležitou sportovní investicí pomohly."
Nevím, jaká je přesně realita. Ale vím, že fotbal v Táboře by si nový stadion zasloužil. Za časů, kdy jsem tam u vás žil, hrávala Dukla Tábor taky II. ligu. Rozhodně ne špatně, spíš úspěšně. Ale nikdy se jí nedařilo to, co se daří nyní FC MAS Táborsko. A sice – patřit k absolutní druholigové špičce a řadit se ke kandidátům na možný postup mezi českou a moravskou fotbalovou elitu.
Mít nový, nejlépe městský, stadion je v tomto případě - řekl bych - nezbytnost.
Vážený pane starosto, přimlouvám se, abyste na radnici jak Ty, tak i ostatní zastupitelé zvážili mj. i obsah tohoto mého otevřeného dopisu.
S úctou i s přátelským pozdravem

Mgr. Aleš Pivoda
fotbalový publicista,
autor publikace Fotbalové Táborsko a šesti dalších knih se sportovní tematikou,
v letech 1958 až 1981 občan města Tábora