Zatím jedinou novou informaci poskytla policie k případu zavražděného novorozence v Dražicích. Miminko po porodu žilo, ukázala pitva, kterou lékaři provedli už minulé úterý.

„Podle dosud zjištěných skutečností mladá matka své těhotenství tajila před svou rodinou i přáteli. Nařízená soudní pitva pak prokázala, že dítě bylo po porodu živé,“ sdělila k případu jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická.

Devatenáctiletá žena, která byla několik dnů hospitalizována, je už mimo péči lékařů. Obvinění jí ale zatím sděleno nebylo. Policie se k tomu nechtěla vyjádřit, stejně jako k dalším informacím o případu. „Více řekneme až obvinění skutečně padne,“ tvrdí Holická.

Zatím tedy není jasné, jak přesně se žena dítěte zbavila. Zda ho vyhodila z okna nebo porodila za domem, kde ho nechala ležet. Mluvčí potvrdila jen to, že tělíčko našli policisté bez známek života na zahradě bytového domu.

Táborští kriminalisté na případu pracují a na základě výsledků pitvy ho vyšetřují jako zločin vraždy novorozence matkou, kde je sazba tři až osm let vězení.

Kromě spekulací, jak mohla žena čin provést, se mluví i tom, že otcem by měl být údajně čtrnáctiletý chlapec. U jeho rodičů měla dívka v Dražicích pobývat. K tomu se ovšem policie vůbec nechtěla vyjádřit. „Údajné otcovství nevyšetřujeme. Informace, že se jedná o nezletilého, je pouze spekulace,“ uvedla Holická.

Smrt novorozence byla už šestou vraždou na jihu Čech za letošní rok. Včera se k soudu dostal případ zavražděné barmanky v Táboře, kterou vrah ubodal před očima vlastního dítěte.

V sobotu 24. září ráno zavolali lidé v Dražicích sanitku své známé, která u nich byla na návštěvě. Devatenáctiletá dívka totiž silně krvácela. Policie pak přijala oznámení od lékaře, že vyšetřuježenu, která je krátce po porodu, ale nemá u sebe dítě. Do místa pobytu dívky se vypravili policisté společně s kriminalisty s cílem najít novorozence. Jejich pátrání ale nebylo dlouhé, dítě bez známek života leželo na zahradě bytového domu. Žena své těhotenství tajila a popírala. Pitva ukázala, že dítě po porodu ještě žilo. Bližší informace k případu chce policie sdělit, až padne obvinění.