„Mohu potvrdit, že se tímto případem nyní zabýváme a tuto informaci prověřujeme. Pochopitelně již nyní jsme ve věci přijali adekvátní opatření, a to jak po linii pořádkové policie, kriminální služby, tak i po linii preventivních opatřeních," potvrdil včera mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Dvě školačky, jedna ze sedmé a druhá z osmé třídy chýnovské školy, se doma svěřily, že když venku jezdily na bruslích, zastavilo u nich tmavé auto, jehož řidič měl výrazně bledou tvář a podivně se třásl.

„Nejdříve je prý žádal, aby mu ukázaly, kudy se jede na Tábor. Když začal mluvit o nějakém focení, tak se holky lekly a raději utekly. Doma se svěřily rodičům a ti to ohlásili na policii," přiblížil včera pro Táborský deník zástupce ředitelky základní školy Miroslav Mládek s tím, že dnes třídní učitelé své žáky znovu poučí. 

Stejně by měli postupovat i rodiče dětí z jiných škol. Například v Plané již škola rodiče o případu informovala.
„Varování jsem obdržela od policie, ale více informací k tomu zatím nemám, jen vím, že se případ nestal v Plané," říká ředitelka Základní školy v Plané nad Lužnicí Hana Vellánová. „Raději jsme proto rozeslali varování rodičům," dodává.

Toto sdělení škola rozeslala pomocí elektronické pošty. „Ano, dostala jsem toto upozornění do elektronické žákovské od ředitelství," potvrdila Petra Janičová, která svého osmiletého syna vodí do školy v Plané. Od příštího týdne ho chtěla pouštět samotného, teď si to ale rozmyslela. „Teď to vůbec nepřipadá v úvahu, do školy ho budu dál vodit," říká Petra Janičová, která synovi znovu domlouvala, že se nemá bavit s cizími lidmi nebo sedat k někomu neznámému do auta.

Ani Táňa Lišková neuvažuje, že by teď svou dceru, která chodí do čtvrté třídy, pouštěla do školy v Plané nad Lužnicí bez dohledu.
„Dcera už několikrát šla sama do i ze školy, ale teď ji pouštět nebudu. Doma jsme se domluvili, že ji budeme vodit a ven ji bez dozoru taky nepustíme," připouští obavy. Podle našich informací je možné, že jde o stejného muže, který se nedávno v Drhovicích obnažoval.

Zpráva, kterou obdrželi rodiče dětí ze Základní školy v Plané nad Lužnicí:
Vážení rodiče,
obdržela jsem dnes od Policie ČR zprávu o tom, že na Táborsku se objevil opakovaně případ, kdy řidič lákal děvčata do auta.
Jedná se údajně o tmavé auto s tmavými skly, řidič je ve věku kolem 40 let, blonďák s nápadně bledým obličejem, mluví tiše. Nabízel děvčatům (12 a 13 let), že když ho vyfotí, dá jim 1000 korun, snaží se je nalákat do auta. Promluvte prosím se svými dětmi a znovu je poučte, jak se chovat k cizím lidem.
Učitelé s dětmi o rizicích mluvili, ale informaci jsme dostali těsně před ukončením dnešní výuky některých tříd, proto upozorňuji na tuto skutečnost také vás. Nechceme vyvolávat paniku, ale některé děti jsou důvěřivé a je potřeba je poučovat opakovaně.