Soutěžící vytvořili celkem 16 čtyřčlenných týmů. Kromě Jihočeské univerzity a střední školy z Budějovic přihlásila každý škola dva týmy.

Klání organizuje písecká nemocnice a její ředitel Jiří Holan uvedl, že Jihočeská sestřička navazuje na akci Medik roku, jehož třetí ročník se na začátku dubna konal v táborské nemocnici. Pořadateli se přihlásilo 225 studentů z českých i slovenských lékařských fakult, ale pozvat do Tábora jich mohl pouze 95 z nich. „Chceme studentům ukázat, že i na jihu Čech umíme dělat medicínu ve vysoké kvalitě, že i tady lékařům nabízíme profesní růst, zajímavé pracovní příležitosti a pacientům kvalitní služby,“ naznačila mluvčí nemocnice Martina Janouchová hlavní smysl soutěže, která se zrodila v prachatické nemocnici. Vavříny z Tábora si odvezl tým z fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany z Hradce Králové.

Dva předchozí ročníky Jihočeská sestřička se nejlépe vydařily studentkám z Jihočeské univerzity.

„Tato soutěž je poděkováním budoucím zdravotním sestrám. Současně jim takto můžeme prezentovat jihočeské nemocnice jako zajímavého zaměstnavatele,“ uvedl gestor soutěže a ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.