Loni poprvé zavedlo město staronovou službu – půjčování lodiček. A hned se setkala s dobrým ohlasem.
„Mám z toho hrozně dobrý pocit, zájem byl skutečně obrovský. Lodičky si půjčovali jak turisté, tak domácí,“ okomentovala loňský start provozovatelka půjčovny Petra Jamrichová.
Ani zastupitelé si nestěžují, i když se některým nepozdávala letošní 85 tisícová dotace města na provoz a nákup dvou nových plavidel, a to vzhledem k připravovanému bagrování Jordánu.
Letos však bagry v žádném případě loďky nezastaví.
Ceník pro letošní léto ještě není kompletní, ale se zdražením půjčovného zatím nepočítá. S čím se ale počítá, jsou novinky.
„Půjčovnu stěhujeme od botanické zahrady do místa veslařského klubu. Získáme tak lepší zázemí a můžeme si dovolit rozšíření služeb. Navíc přibude jedna stylová pramice a jedno šlapadlo,“ prozradila provozovatelka s tím, že nákupem se „lodní“ park města rozšíří na šest plavidel.


Snídaně na vodě


Zázemí veslařů na hrázi pod schody ke Střelnici dovoluje nabídku půjčovny rozšířit i o malé posezení a nenáročné občerstvení.
Bez přispění městské kasy by se provoz neobešel. Vylepšit ekonomickou situaci tak mají pomáhat i podnikatelské záměry Petry Jamrichové. Ty jsou odvážné a netradiční. Kdo nehledí na každou korunu, může svým blízkým připravit romantický dárek.
Například plavbu s lodí plnou květin. Je nutné počítat s třídenní rezervací a investicí od dvou tisíc korun.
Na vodě můžete snídat, obědvat nebo večeřet. V nabídce jsou čtyři druhy piknikových košů. Objednávat je třeba den předem a zaplatit 600 korun.
Kdo má rád mystiku, neměl by se ochudit ani o noční plavbu s výhledem na osvětlený Tábor.
Oficálně půjčovna otevře 1. června a zřejmě nebude chybět překvapení.