Táborské motocentrum, které v posledních měsících plnilo stránky novin kvůli dokončované dálnici, v noci z pátku na sobotu vyhořelo.

„Tak za nás někdo vyřešil problém s nevybudovaným sjezdem z dálnice. Někdo nám to podpálil," je přesvědčený prodejce motorek Pavel Bratránek. Samotného ho oheň překvapil. „Nikomu nedlužíme ani korunu a potíže se zákazníky také nemáme," dodal smutně. Jeho škody jsou ale minimální. Oheň se motorek téměř nedotkl.

O mnoho hůř ale dopadl bratr Petr Bratránek, majitel pneuservisu. „V něm se propadla střecha. Škoda je odhadnuta na dva miliony korun. Při požáru zasahovaly profesionální jednotky z Tábora a Soběslavi a nechyběli ani dobrovolní hasiči z Tábora a Chýnova," upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Požár byl ohlášen čtyři minuty po půlnoci a již patnáct minut před jednou hodinou se ho hasičům podařilo dostat pod kontrolu. Už se dále nešířil. O hodinu později dohasili i požár ve skladu pneumatik. Hodnota uchráněného majetku, tedy prodejny motokár a motorek, činí deset milionů.

Požár byl překvapením i pro obyvatele Měšic, Přes louku je to od motocentra jen několik desítek metrů. „I když na motocentrum máme přímý výhled, nic podezřelého jsme neviděli a ani nemám žádné informace k příčině. Vím jen, že se sem kolem půlnoci sjelo několik hasičských vozů. Byl to pro nás šok," konstatoval František Hroch z Údolní ulice v Měšicích.

Proč začalo hořet,  teď zjišťuje policejní vyšetřovatel společně s hasičským.