Víkendové počasí vylákalo k vodě stovky lidí. S dekami a opalovacími krémy vyrazili lidé vyzkoušet i nově otevřenou, zrekonstruovanou Sokolskou plovárnu v Táboře.

„Líbí se mi, jak je udělaný postupný písčitý vstup do vody, protože mám malé děti a tím se o ně nemusím bát. Je to bezpečné," říká Zuzana Motlová, která plovárně testovala v sobotu. „Ani mi nevadí, že tu není ten tobogán co tu býval dřív. Já si ho nepamatuji, protože jsem se přistěhovala teprve nedávno, ale vůbec mi tu nic podobného nechybí," dodala.

Návštěvníci i ve vedru ocenili opečené klobásky na grilu a dobře vychlazené pití. Dětem se bufet zavděčil především zmrzlinou. „Kuchyně se musí ještě dodělat, takže vařit budeme až od příštího týdne," vzkazuje barmanka těm, kteří dostali chuť i na něco většího.

„Jsem moc rád, že plovárnu opravili, vždy tu bylo pěkné koupání a teď je to i hezky upravené. Asi by mi ani nevadilo, kdyby se platilo nějaké malé vstupné, ale když se sem může zdarma, určitě sem přijde více lidí," pochválil koncept plovárny Radek Švarc.

V budově, kde je bufet a kuchyně, je také sociální zařízení. Pánské a dámské sprchy, záchody, kabiny a šatny se skříňkami, do nichž je možné si odložit cenné věci nebo i oblečení. Jediné, co lidem chybí, jsou převlékárny. „Je to tu hezké, i když trochu nedomyšlené. Nějak si nedovedu představit, že se bude padesát nebo více lidí střídat na záchodech, aby se převlékli," míní Sylva Pekařová, která nebyla spokojená ani s kvalitou vody. „Je to hodně hnědé a špinavé, asi se tohle léto ještě budu koupat vedle v bazénu, než se bahno usadí," naznačila Sylva Pekařová.

Od rána do večera

David Král se přijel na plovárnu vykoupat až z Prahy, protože v Táboře bydlí jeho dcera a vnuci. Pochvaloval si dobré točené pivo a i koupaliště se mu líbilo. Přesto měl jednu výtku.

„Je to nádhera, dá se tu pěkně poležet, sluníčko tu pálí od rána až do večera, o děti se nemusíte bát, protože i dál od břehu není příliš velká hloubka, nebo si můžou hrát na pláži, " vyjmenovával plusy a pak našel i nějaký nedostatek. „Nemůžu si na nic stěžovat, ale jen mi trochu uniká, k čemu stojí ta sprcha uprostřed pláže. To je proto, aby se lidé osprchovali z rybniční vody? Já jsem ji chtěl využít, abych si umyl nohy než vlezu do bot, ale sprcha stojí tak nešikovně, že si do nich hned každý nabere další písek. Myslím, že kvůli tomu bude za chvíli ucpaný kanálek ve sprchách, protože si lidé chodí mýt nohy právě tam," zamyslel se nad dvěma sprchami u zákonu květin u písečné pláže.

Problém, který se ale dotkl každého návštěvníka, byla pichlavá a nedostatečně vyrašená tráva v celém areálu koupaliště. Navíc byl trávník ještě čerstvě posekaný, takže místy se prostor podobal spíše strništi než golfové trávě. Od zasetí neměla zeleň dost času na růst a sucho, které celý víkend panovalo, neprospělo vegetaci už vůbec. Na zlepšení zřejmě nestačilo ani poctivé noční zavlažování.

V ještě nedokončené fázi je také dětské hřiště, které bude stát vedle budovy.

Koupaliště je i se sociálním zařízením otevřené každý den už od rána a přístup k vodě je neomezený.

Autor: Veronika Gigalová