Prvních pět zařízení zamířilo do Belgie už koncem loňského roku. Díky novému kontraktu rozšiřuje firma kapacity montáže CNG zařízení a nabírá nové pracovníky.

„Na leden a únor již máme závazné objednávky na další kusy. Zájem o malou plničku CNG ze zahraničí registrujeme již několik let a těší nás, že belgičtí motoristé budou šetřit životní prostředí i peníze díky našemu výrobku. Hlavní výhoda MJ Compact 05 je
v tom, že umožňuje levně plnit stlačený zemní plyn přímo 
v pohodlí domova nebo v zázemí firem, stejně jako dává šanci používat vozidla na CNG i tam, kde se nelze dostat k veřejným plnicím stanicím," uvedl generální ředitel Motor Jikov Group a. s. Miroslav Dvořák.

„Náš dlouholetý holandský partner vyhrál v roce 2014 výběrové řízení vypsané významným belgickým distributorem zemního plynu EANDIS cvba na dodávky malých plnících zařízení CNG pro přímé plnění. Po půlročním vyjednávání jsme se stali hlavním dodavatelem kontraktu," informoval ředitel divize Speciální obrábění a výroba Motor Jikov Strojírenská a. s. Jiří Slíva.

Motor Jikov spolupracuje
s holandským partnerem od roku 2011. „Kooperujeme nejenom v prodeji plniček MJ Compact 05, ale i v jiných vývojových projektech v oblasti CNG. V letech 2012-2013 instalovali v Holandsku celkem čtrnáct kusů MJ Compact 05. Loni začala firma pronikat na belgický trh, kde instalovala čtyři naše zařízení MJ Compact 05," uvedl Karol Suchár, referent prodeje CNG Motor Jikov Strojírenská a. s.

Závod v Soběslavi přijme nové zaměstnance

Pro závod v Soběslavi přijme Motor Jikov Strojírenská a. s. v souvislosti s rozšířením montáží CNG zaměstnance pro kompletaci sestav. „Na starosti bude mít jednodušší 
i technicky náročné postupy při kompletaci zařízení. Hledáme manuálně a technicky zručné lidi se zájmem o práci 
v týmu CNG. Zároveň hledáme do soběslavského závodu i lidi na pozice obráběčů na rotačních soustruzích, obráběčů na obráběcích centrech, administrátora konstrukce a referenta oddělení jakosti," informovala ředitelka pro personalistiku Motor Jikov Group a. s. Iva Fantyšová.

Motor Jikov Strojírenská, 
a. s. vyvíjí, vyrábí a dodává na trh kompletní sortiment plniček CNG a také provádí jejich servis, provádí projekční, inženýringové a stavební práce, zajišťuje financování výstavby a provozu. Kromě dodávky malých a vnitropodnikových plniček pokračuje v budování veřejných plnicích stanic CNG.

V loňském roce otevřela firma stanice v Jindřichově Hradci a Českém Krumlově. Nyní dokončuje stavbu plničky u dálnice D5 u Nýřan na Plzeňsku a letos postaví dalších šest veřejných čerpacích stanic. Motor Jikov Group využívá automobily a vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG ve své firemní flotile, kde tvoří více než polovinu všech vozidel. Roční úspora nákladů na pohonné hmoty přesahuje dva miliony korun.