Tuto ambietně kytarovou formaci můžete vidět a slyšet na křestu jejich alba v sobotu 19. 1. v Music clubu Orion v Táboře.
Zárukou kvality koncertu může být i to, že kluci nejsou na hudební scéně vůbec žádnými nováčky; kytarista Zdeněk Kadlec a basista Karel Sychra se sešli už v někdejší táborské instrumentální post-rockové kapele Some Other Place a David Koukal hraje na bicí i ve skupině Waawe.
Zajímavostí je i to, že na jejich CD zpívá herečka Anna Geislerová. Akce v Orionu začne v 19 hodin.

Projekt Please The Trees se zrodil během roku 2006 při setkání jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka již dlouho hledal skupinu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, které nastřádal do šuplíku mimo tvorbu pro selFbrush. Po několika společných zkouškách vzniklo ale z jamování něco víc než obě strany očekávaly, skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.

Please The Trees mají za sebou úspěšná letošní vystoupení na festivalech Eurosonic ( Groningen, Holandsko ), Colours of Ostrava či Music In The Park, koncertovali například i v rámci Febio festu, Famu festu a letos v červnu si také zahráli před hvězdami americké alternativní scény, skupinou Woven Hand na jejich prvním českém vystoupení v pražském Paláci Akropolis.