Jak informoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, sumu obdrží společnost Tělovýchovná zařízení města Tábora (TZMT) na plánovanou modernizaci pětadvacetimetrového plaveckého bazénu. Modernizace se dočkají i ochozy, prosklené fasády, podhledy a technologie. "Finanční subvence je pro Tábor velmi dobrou zprávou. Ušetří za stavbu, která má rozpočet 46,6 milionu korun bez DPH," vysvětluje Luboš Dvořák

„Těší mě, že uspěla rychlá reakce na vypsaný dotační titul. Naše firma TZMT byla připravena a přineslo nám to ovoce,“ uvedla místostarostka Lenka Horejsková.

Ilustrační foto. Plavecký stadion v Táboře.
Táborský plavecký stadion se chystá na další rekonstrukci. Dočká se velký bazén

Tábor se však na dotaci od NSA stoprocentně nespoléhal. Radní města 11. března dopředu rozhodli, že TZMT by důležitou rekonstrukci provedla podle mluvčího radnice letos i bez dotace, protože jde o nejnavštěvovanější zařízení ve městě s 250 tisíci návštěvníky ročně.

„Oprava už je dlouho plánovaná. Rozhodnutí NSA se očekávalo v únoru, ale stále nebylo známo. Tím, že jsme uspěli s dotací, výrazně pomůžeme městskému rozpočtu,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík. Znamená to, že individuální žádost na dofinancování investiční akce, která půjde do zastupitelstva města, bude pouze na úrovni 14 milionů korun.

Plavecký stadion v Táboře čeká další rekonstrukce za téměř 50 milionů.
VIDEO: Plavecký stadion v Táboře čeká další rekonstrukce za téměř 50 milionů

Plánovaná odstávka vnitřního bazénu kvůli stavbě je v plánu od 15. května do 15. října. Místostarostka Lenka Horejsková dodala: „Je skvělé, že naše rychlá reakce na program vypsaný NSA přinesla úsporu městskému rozpočtu, zároveň si však plně uvědomujeme, že odstávka zkomplikuje život sportovním klubům, které se bez bazénu neobejdou. Proto jsme v radě města schválili klubům, které využívají ke své činnosti plavecký stadion, financování nájmů a dopravy do náhradních sportovišť formou individuální dotace.“

Plavecký stadion v Táboře má za sebou I. etapu rekonstrukce ukončenou v roce 2019. Tehdy opravy za 125 milionů korun přinesly proměnu vstupní haly, šaten, opravu dětské části včetně jejího rozšíření o dvě nová brouzdaliště a nové wellness centrum s otevřenou terasou.