Táborsko naštěstí do tragické statistiky celorepublikové bilance prodlouženého víkendu nepřispělo. Zatímco v republice přišlo na silnicích o život 14 lidí, Táborsko si připsalo jedno těžké zranění staršího cyklisty na motorovém kole, který havaroval ve Vescích na Soběslavsku. Z neznámého důvodu z kola spadl a zůstal v hlubokém bezvědomí.Po zajištění životních funkcí byl v kritickém stavu předán posádce Letecké záchranné službys podezřením na mozkolebeční poranění.

Přestože snad každý řidič musel o velké dopravní akci předem vědět, bez přestupků se velikonoční víkend neobešel. Nejčastěji řidiči sahali do peněženky za rychlou jízdu, policisté však zaznamenali i vážnější porušení předpisů: čtyři řidiči usedli za volant po požití alkoholu. Nejvyšší rychlost pak naměřili motorkáři, který projížděl Strkovskou ulicí v Plané nad Lužnicí rychlostí 115 kilometrů.
Nejvíce se do zorného pole policistů dostaly pátek a pondělí, kdy byl na silnicích největší pohyb. Podle údajů pověřeného zástupce šéfa Dopravního inspektorátu Tábor Jana Zemana za tyto dva dny zkontrolovali 346 řidičů.
V pátek celkem dvacet policistů v terénu zaregistrovalo 17 přestupků, v pondělí dvaadvacet policistů u 211 řidičů sedmatřicet. „V pátek na místě zaplatili 8600 korun, v pondělí pak přes třicet tisíc,“ uvedl ke statistice přestupků Zeman.

Statistika: pátek -zkotrolováno 135 aut, z toho 17 přestupků – 13 vyřešeno na místě pokutou (mj. 8x špatný technický stav, 1x jízda bez použití pásů)
4 budou řešeny ve správním řízení (3x alkohol, 1x rychlost).
Pondělí -zkontrolováno 211 aut, z toho 37 přestupků – 34 vyřízeno na místě (20x rychlost, 2x technický stav vozidla), 3 budou řešeny ve správním řízení (mj. 1x alkohol, 1x rychlost).
Vybrané pokuty:
pátek:8600 korun; pondělí 30 400 korun.

Jestliže na silnicích se objevila řada neukázněných šoférů, v ulicích měst šlo z pohledu strážníků o klidný víkend.
„Nestalo se nic výjimečného. Měli jsem jeden převoz na záchytku a objevili jsme jednu celostátně hledanou osobu. Pak bylo běžné porušování veřejného pořádku,“ rekapituluje víkend velitel táborských strážníků Petr Svoboda.
Jako potěšitelné je možné v Táboře hodnotit omladinu. Pokud si nezletilí dopřávali alkohol, tak to nebylo v restauracích, ale venku v přírodě. K této kategorii se řadí dva zaregistrované případy.
Také řidiči si na území Tábora dávali pozor, alkohol strážníci u žádného nezaznamenali. Pokuty udělili pouze za poškozování květin z veřejného záhonu a znečišťování veřejného prostoru.

Jako bezproblémový hodnotí víkend také soběslavští a veselští strážníci.
„Vzhledem k tomu, že už jsou otevřené pískovny, zaznamenali jsme jedno rozdělávání ohně u rekreačního střediska Měruše, ale jinak byl klid,“ upřesnil za Veselí nad Lužnicí Vítězslav Uzel.