Prach 
a hluk z automobilů ztrpčuje život obyvatelům plánské Hájkovy čtvrti. Stále tady totiž chybí přivaděč k dálnici D3, 
a tak kolem jejich domů denně proudí stovky aut. Kraj sice připravuje jeho stavbu přes dva roky, otevřít ho na podzim se ale nepodařilo. To by se mělo v červnu změnit.
Místní doufají, že tentokrát se podaří přivaděč zprovoznit v termínu, mezi nimi i Karel Kulhánek, který žije v Nové ulici: „Ještě před deseti lety to tady byla oáza klidu. Teď kolem nás jezdí jeden náklaďák za druhým, a to je nejhorší. Je tady z nich spousta špíny 
a hluku. Některé zaváží masnu, jiná auta sjíždějí z dálnice. Až přivaděč dodělají, tak se nám uleví," popsal situaci.

• Přivaděč je dlouhý 800 metrů a měl původně stát 96 milionů korun. Výběrové řízení dostalo cenu na polovinu a dotace pokryje 85 procent.
• Hotový má být v červnu. Město za pozemky muselo doplatit necelý milion korun.

S jeho slovy se ztotožňuje 
i starosta Jiří Šimánek, který ve čtvrti také bydlí. „Lidé si na auta stěžují. Nejhorší situace je tady ráno a odpoledne. Kritická je křižovatka Chýnovské s Průmyslovou. Podle posledních informací od kraje má být přivaděč hotový v červnu," sdělil starosta s tím, že během března se uskuteční další sčítání aut, aby radnice zjistila, o kolik po zpoplatnění dálnice opět stouply počty vozů v centru.
Stavba přivaděče začala na konci minulého roku, kdy už měl být hotový. Nastal totiž problém s financováním, kdy kraj musel dvakrát žádat o dotaci a zdržel se i výkup pozemků. Kraj nabídl nižší cenu než požadovali majitelé. „Pozemky nakonec vykoupila radnice, prodali jsme je kraji a rozdíl zafinancovali. Bylo to šedesát korun na metru," shrnul starosta.