Anketa TD upozornila radnici na nedostatek, který trápí občany i návštěvníky. Kromě pobočky České spořitelny si totiž nikde jinde nevyberou své finance z účtů. Ve městě chybí bankomat, ale nyní se ledy už hýbou.
„Jezdím si vybírat na Sezimák, jako všichni. Dost mě absence bankomatu štve, jelikož kromě poplatku za výběr zaplatím za benzin a to nepočítám starosti okolo,“ potvrdil Josef Voborník z Plané nad Lužnicí.
Pobočka ČS má otevřeno pouze dva dny v týdnu do 17 hodin, v pátek do půl jedné. „Není možné si bez problémů po práci vybrat. Ve městě se hodně staví, objevují se nové obchody a služby, ale člověk nemůže ani pořádně utrácet,“ dodal Voborník.
Vedení města se sice pustilo do řešení, ale rozhodnutí ještě nepadlo. „V úvahu připadají dvě firmy, které bankomat ve městě zřídí. Je to spořitelna a soukromá ostravská firma. Ta se specializuje na zavádění bankomatů ve městech velikosti Plané. Podmínky pro zřízení bankomatu se neustále mění, takže je zatím studujeme. Soukromá firma chce začít s pracemi co nejdříve, spořitelna by bankomat postavila spíše po prázdninách. Nechceme ušít na sebe bič, proto vše zvažujeme, “ řekl starosta František Chramosta.