Kromě andělů lze v pestré expozici najít i popisy a vyobrazení řady tradičních zvyků, pověr i další vánoční dekorace jako betlémy nebo věnce. Nechybí stromeček, perníčky, ořechy a povídání o vánočce i kaprovi.

„Výstavu jsme věnovali andělům, protože jsou jedním z velkých symbolů Vánoc. Anděl strážný nemusí být jen pěkná éterická bytost s bílými křídly, jakou známe z vyobrazení v publikacích, ale může to být i člověk, váš blízký, který nad vámi drží ochranitelskou ruku. A já osobně na to věřím,“ uvedl kulturní referent David Blažek.

Vánoce na Táborsku. Ilustrační foto.
Vánoce na Táborsku budou bohaté na zážitky. Města chystají pestré programy

Galerií zněly lidové písně a koledy, které si všichni společně s chutí zanotovali. Součástí akce bylo i bohaté občerstvení. Interiérem pak vonělo svařené víno, škvarková pomazánka i vánočka. Návštěvníky zaujaly netradiční techniky a zpracování okřídlených bytostí. Zejména andělé vyrobení ze starých špulek, háčkovaní či z knihy, všeobecný obdiv sklízel i černobílý obraz v prosklené vstupní vitríně.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce

Anděl je nadpřirozená duchovní bytost, která by měla být podřízena Bohu či bohům a sloužit jako posel mezi lidmi a bohy. V původním hebrejském významu byl anděl prostě „posel“. Je jedním z hlavních symbolů Vánoc. Symbolizuje však také lásku, péči a ochranu.