Pojetí celého festivalu je takové, aby návštěvníci mohli pivo nejen ochutnat, ale také se o něm a jeho výrobě něco více dozvědět. Mohou si ovšem domů odnést i nějaké ceny ze soutěží, které připravil Parkán klub Tábor sběratelů pivovarských suvenýrů, jenž zde bude mít i svůj stánek. Právě díky klubu Parkán si zde přijdou na své sběratelé, neboť si zde budou moci zakoupit podtácky, etikety atd., které na přání klubu pivovary přivezou. Nejen pro ně jsou připraveny festivalové sklenice s logem, které každý obdrží ke vstupence zdarma.

O ZÁBAVU NEBUDE NOUZE

Střelnický minibeer fest nabídne bohatý doprovodný program. Festival zahájí v pátek v Aux Café od 18 h Pivovarský kvíz, kam se mohou návštěvníci přihlásit a porovnat svoje znalosti. Od 19 h začnou jak v pátek tak i v sobotu koncerty, které se odehrají jak na malém, tak i na velkém sále Střelnice. Na své si přijdou jak milovníci bluesu, irských lidovek a britského folk / rocku, ale i rock'n'rollu a punkrocku.

DOMÁCÍ VAŘENÍ PIVA

V sobotu zahájí od 14 h na malém sále přednáška o Domovařičství, dále od 17 h bude přednášet Ing. Dana Ondrášková, CSc , vyučující potravinářské technologie, mikrobiologie a biochemie na známé „Podskalské“, jejíž absolventi nacházejí uplatnění především jako sládci.

Při vstupu každý dostane ke své vstupence festivalové logované sklo, které má cejch 0,2 l a nebo 0,4l. Cejch 0,2 l má právě proto, aby návštěvníci mohli opravdu ochutnat co nejvíce piv. Na Střelnici budou umístěné i mycí stanice, aby si návštěvník mohl své sklo vymýt a každé další pivo si nechat natočit do čisté sklenice. Čistá sklenice je totiž základem dobrého piva, bez čistého skla nikdy dobré pivo nenačepujete.

HUDEBNÍ ORGIE

V pátek se můžete těšit na Big boy band, Naked Professors, Carlos and His Coyotes a The Oxx. Od 19 h na malém sále Střelnice vystoupí bluesman Martin Chik, který dále pak vystoupí s kapelou Martin Chic Blues Band, na velkém sále od 20 h zahraje jičínská kapela The Hops Party a festival ve 22 h uzavře známá Please the Trees.

Festival má omezený počet vstupenek, ovšem platí na oba dva dny. Vstupenky v ceně 150 korun seženete v přeprodeji buď v Aux Café Střelnice a nebo Táborské pivotéce Craft Beer v OD Dvořák 3. patro.

Markéta Zajícová