Krátce po 21. hodině se pod pódiem ozývaly nedočkavé děti zvolávající zpěvákovo jméno. Chvíli na to vykročil na pódium. Ačkoli jeho hudební doprovod tvořila jedna kytara a jedno ukulele, diváky bavil celý večer. Jako první píseň zazněla skladba Co ze mě bude, při níž se mnozí přidali a jednohlasně se ozývalo: „Uo, ooou, co z tebe bude.“ Hned poté promluvil Pokáč k divákům: „Zeptám se, pro koho je tohle první koncert po dlouhý době?“ začalo se to hemžit zvedlými pažemi. „Dobrý, ruce dolů,“ vyzval diváky. „A kdo má velký očekávání?“ pokračoval. „Prosím vás, tak nemějte,“ dodal se smíchem.

Že se jedná o vůbec první letošní koncert, přiznávají i samotní návštěvníci. Například maminka Hana Schwambergerová sdělila: „Je to náš vůbec první kulturní zážitek po lockdownu a skutečně se moc těšíme.“ Společně s ní na koncert dorazil i partner a jejich čtyřletá dcera Dominika Tvarohová. Stejně tak se jedná i o první letošní koncert sedmadvacetileté návštěvnice Radky Novotné, která dorazila z Velešína: „Jsem nadšená z programu Týdne v letňáku, příští týden se chystám na kapelu Jelen,“ dodává.

Když během večera pokračoval Pokáč se svými vtipnými průpovídkami: „Jestli jste někdy měli pocit, že mi vypadávají texty, nenechte se mýlit, ty mi vypadávaly i předtím,“ diváci se hlasitě smáli.

Nevynechal nejznámější písně jako V lese, Probuzení, Zejtra je taky den a zařadil i zcela novou a údajně dětskou píseň. Když oznámil její název, který zní Copak se asi nachází v našem řitním otvoru?, diváci se nemohli přestat smát. Poté co Pokáč pokračoval s textem: „možná, že tam žije tlupa netvorů,“ smál se už opravdu každý.

Třebaže Pokáč v písni Jsem pozitivní v textu zmínil Tomáše Kluse, netušil, že jej v rámci série koncertů v Háječku, jen o pár dní déle na pódiu vystřídá.

V pátek 18. 6. se tak mohou těšit návštěvníci na energický nářez v podobě Otakara Petřiny ml. alias Marpa & TroubleGang. Koncert Menhir, Ingott a Motorband původně plánovaný na sobotu 19. června je zrušen. V neděli pak diváci mohou vyrazit na jednu z nejoblíbenějších rockových kapel, Horkýže Slíže. O zábavu se první letní den postará Tomáš Klus, den poté UDG a závěr Týdne v letňáku završí kapela Jelen.

Lada Sojková