V noci z pátku 19. ledna na následující sobotu došlo v hotelu Palcát k vandalskému činu, který má na svědomí bývalý člen strany z Brna. Incident potvrdil táborský místostarosta Václav Klecanda, zvolený za piráty.

K činu došlo v noci mezi dvěma jednacími dny fóra. Bývalý člen měl v prostorách hotelu vystříkat jeden či dva hasičské přístroje a dojít se svým činem pochlubit na recepci. „Musím však zdůraznit, že se jednalo o bývalého člena, který byl již před delší dobou ze strany vyloučen – právě za nevhodné chování,“ upřesnil Václav Klecanda.

Incident potvrdil i mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. „Máme nahlášený výjezd, policisté byli do hotelu přivoláni. Incident je šetřený jako přestupek,“ sdělil.

Provozní ředitelka hotelu Gabriela Susková na žádost o vyjádření uvedla, že incident nebude jakkoli komentovat.

Podle tiskové mluvčí České pirátské strany Karolíny Sadílkové se jich událost netýká. „Škoda byla způsobena v prostorách, které nebyly piráty pronajaty, a způsobil ji dlouhodobě vyloučený člen Pirátské strany. My proto s incidentem nemáme nic společného, je to mezi tím pánem a policií,“ uvedla mluvčí. Bývalý člen se přesto na fóru bez problémů pohyboval.

„Bývalý člen na něj nebyl pozván, fórum však bylo otevřené a přístupné široké veřejnosti. Návštěvníky, kteří na něj dorazí, už nemůžeme ani jako pořadatelé nijak ovlivnit,“ uzavřela.