Ke kulatému výročí organizátoři připravili několik novinek. Jak uvedl ředitel závodu Petr Sluka, každý jezdec obdržel upomínkovou placku. „Obrátili jsme pro zpestření trať, což některé borce překvapilo a nechali jsme vyrobit krásné keramické poháry,“ sdělil.

Pohrávali si i s myšlenkou, že by pionýry kroužily po trati dvě hodiny. „To bychom asi časově nestíhali, tak jsme od toho raději ustoupili,“ upřesnil.

Atraktivní podívaná pro diváky a nemilosrdný zápas s bahnem pro jezdce a jejich pionýry, to byl 19. ročník Off-road fichtel day v Soběslavi.
Legendární pionýry závodily na okruhu

PRAVÁ ZIMA CHYBÍ

Letos se na start ve dvou kategoriích postavilo 90 jezdců. „Čekali jsme větší zájem, ale přijeli lidé z celé republiky. Mrzí nás, že není zima. Bývaly doby, kdy napadlo i půl metru sněhu. Trať jsme prohrnovali a postavili třeba i ledový tunel,“ zavzpomínal.

I přesto si fanoušci libovali a dorazilo jich několik stovek. „Líbí se mi, jak se s podmínkami poperou mladí i staří a na pohled atraktivní je i skoková překážka v cíli,“ zhodnotil Jan Veselý.

V sobotu se v Soběslavi jel 15. ročník závodu malých motocyklů.
Borci na fichtlech se sněhu zase nedočkali

V kategorii Klasik nenašel konkurenci Tomáš Novotný z Košic v barvách klubu Motosport Chýnov. Během hodiny najel 43 kol. Jen o tři okruhy více zvládl v kategorii Sport vítěz Ondřej Sekáč ze Zadní Zborovice.

PŘANÍ K NAROZENINÁM

Petr Sluka k výročí poloprofesionálnímu klání popřál, aby ještě pár let fungovalo. „Je to vše o dobrovolnosti a podpoře,“ naznačil. Nejvíce účastníků v historii podniku napočítal v roce 2006, a to celkem 203. „V témže roce byla i velká zima, na kterou rádi vzpomínáme,“ uzavřel.

V sobotu se v Soběslavi jel 16. ročník Fichtel day.
Po dlouhých letech si fichtly v Soběslavi zase vyzkoušely sníh

Off-road fichtel day Soběslav

Tradiční vytrvalostní závod původně vznikl z recese, na trase o délce asi 650 metrů jezdívali borci v převlecích myslivců i dalších kostýmech. Organizaci každoročně zajišťuje asi 30 lidí, závody pořádá Automotoklub Soběslav a spolupodílí se i místní Veteran Car Club.

Kategorie Sport (27 závodníků):

1. Ondřej Sekáč, Zadní Zborovice, číslo 70

2. Jan Šíp, SM Fuchs Racing Team, číslo 72

3. Filip Beroun, Stařec, číslo 76

Kategorie Klasik (63 závodníků):

1. Tomáš Novotný, Motosport Chýnov, číslo 15

2. Dominik Chvel, Walter Team Lišov, číslo 33

3. Jan Chymčák, Dolany, číslo 58