Pozvánku zpěváků a zpěvaček z Harmonie přijali další nadšení členové sborů Novita ze Soběslavi a Nokturno ze Sezimova Ústí. K tanci a poslechu jim potom hrála také kapela Kocour & Friends, dále se představili také Iva Töröková, mužská část Harmonie Strýctet, pánská odnož Novity Pantáti a dívčí kvarteto Nokturneto.

Sbor, který čítá téměř 40 členů, dělá radost zpěvem sobě i posluchačům v Plané nad Lužnicí a okolí již 12 let.
Plánská Harmonie slaví již dvanácté narozeniny

Jak informoval člen sboru František Doubek, hosté připravili pro oslavence bohatý program. „Vystoupil pěvecký sbor Novita pod vedením Hany Žvachtové, Nokturno se svou sbormistryní Jarmilou Hlubinkovou, jak samostatně, tak se společně nastudovanými skladbami. Iva Töröková představila muzikály a pánské sdružení Strýctet přichystalo námořnický program," popsal část akce.

Smíšený pěvecký sbor Harmonie byl založen v březnu roku 2008, jeho vedení se ujali manželé Marie a Ladislav Dohnalovi. Od června roku 2011 sbor vedla Iva Töröková. V roce 2013 se vedení sboru ujal Karel Mauci. A od roku 2015 je sbormistrem Jiří Holický.

 Vrchol prožijí členové sboru až v zimě. „Chtěli bychom pořádně nacvičit Rybovu Českou mši vánoční a společně vystoupit s táborskými soubory,“ plánuje sbormistryně Töröková.
Harmonie upravila repertoár

Sbor má 33 členů, ke zkouškám se pravidelně schází každé pondělí v 18 hodin v obřadní síni radnice. Vystupuje na městských akcích, vlastních koncertech, při náboženských obřadech, spolupracuje s dalšími umělci a sbory ve městě a okolí. Zpěváci rádi mezi sebou přivítají další zájemce o sborový zpěv. (lep)