Základnu ne!

„Chceme aby vláda zrušila jednání s americkou vládou. Nemá k tomu žádný mandát, protože žádná z politických stran nešla do voleb s programem zde zřídit americkou či jinou vojenskou základnu,“ naznačila v Táboře přítomná mluvčí ÚV KSČM Monika Hoření.
„Jsem přesvědčen, že informovanost je hodně jednostranná, občané dostávají informace zřídka, místní média se k tomu ani moc nevyjadřují a vláda, která chce podepsat tuto záležitost bez referenda, nám dává pouze jednostranné informace, v tuto chvíli je to spíš nátlak na veřejnost, který říká, myslete si, co chcete, my máme jakési povinnosti a jsme ochotni to udělat i bez vás,“ vysvětlil předseda Okresního výboru KSČM v Táboře Ladislav Šedivý.
Petiční stolky se o pár hodin později přesunuly k pomníku Jana Husa, kde vystoupili s podobnými argumenty i místopředsedkyně UV KSČM Jana Bystřická, poslanec Petr Braný, senátor Eduard Matykiewicz, krajští zastupitelé Ivan Nadberežný a Jindřich Bubeník.

Jsme pro radar

Do blízkosti Husova pomníku přišli i lidé s postojem opačným. „Myslím, že není dobré ustupovat Rusku, pro naši budoucnost je daleko lepší udržovat vztahy s Amerikou,“ naznačil Matěj Kraus z Tábora.
„Do rozpočtu přijdou peníze a budeme chráněni třeba proti Koreji,“ dodal Jakub Svoboda z Tábora. „Doufám, že spousta lidí je rozumných a takovým řečem nemůžou věřit. Radar je tu proto, aby na nás nebyl spáchaný útok, rakety můžou útočit na Británii, Německo a my jsme středem Evropy,“ vysvětlil Pavel Kumšta z Tábora.