Slavnostního okamžiku se zúčastnili mimo jiné autor knihy (žije střídavě v Praze a Táboře), filmový režisér F. A. Brabec, herečky Patricie Pagáčová (dříve Solaříková) a Nela Boudová, youtuberka Anna Šulcová, nakladatel Petr Dobrovský či rapper Eda Rovenský. Za Město Tábor byli přítomni starosta Štěpán Pavlík a místostarostka Michaela Petrová.

Marcipánová sochařka Hana Zab skulpturu vytvářela 140 hodin a 14kilogramová socha je věrnou kopií Gumpa. Prohlédnout si ji můžete v otevřeném muzeu v Kotnovské ulici.

Kniha vzbudila velké emoce a získala si zájem desítek tisíc čtenářů. Jedním z nich je i režisér Brabec, který se rozhodl knížku zfilmovat. Vznikl scénář a zhruba za měsíc se začne natáčet, část se odehraje v Táboře.

Ve filmu si kromě Gumpa a dalších psů zahrají lidé s velkým „psím“ srdcem: Eva Holubová, Bolek Polívka, Patricie Pagáčová, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Karel Vémola. Kniha z nakladatelství Dobrovský přináší vyprávění očima toulavého psa Gumpa, do něhož se autor stylizoval.

Kniha je psána v tzv. ich formě. Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd.

Kniha má vazbu na Tábor. V jedné z kapitol prezentuje táborský útulek pro psy a kočky na Vápenné strouze. Pátá kapitola knížky využívá i příběhy táborských psů.