Teď je jasné, že iniciátorka, místostarostka Olga Bastlová, o jeho potřebě přesvědčila a dostala hned dva prostory ve městě. Ten původní na břehu Jordánu, pod bývalou elektrocentrálou, a nově v areálu bývalých kasáren, kde se výstavba nové čtvrti na dlouho zastavila.

„Občané se na výběh ptají, je třeba, abychom se pohnuli dopředu. Vím, jak je těžké najít místo, kde by mohl být pes na volno,“ argumentovala před kolegy zastupiteli velká milovnice psů.

Jeden prostor zastupitelé schválili u Jordánu, pozemek se tu nabízí 300 metrů čtverečních. Protože parčík je hned za obytnými domy, zjišťovala si Olga Bastlová názor jejich obyvatel v anketě. Většina si výběh přála, i když by volila jinou lokalitu.

Pro větší psy se prostor nabízel u Komory na Sídlišti nad Lužnicí, ovšem pro pejskaře z centra městě je špatně dostupný a lidé ze sídliště park pro psy tolik nepotřebují. Na opačném konci Tábora tak padla volba na kasárna, kde má město k dispozici tisíc čtverečních metrů.

„Já tento plán velmi vítám a podpořím obě varianty,“ avizovala ještě před hlasováním místostarostka Michaela Petrová. Starosta Jiří Fišer byl zdrženlivější, podle svých slov má od občanů i negativní reakce, a to pro umístění výběhu u Jordánu. Nakonec ale většina zastupitelů dala zelenou oběma: pro Jordán se vyslovilo 18 zastupitelů, pro kasárna jedenadvacet z 24 přítomných.

Každý prostor radnice nechá oplotit a vybavit lavičkami a odpadkovými koši. Dokonce mají chlupáči dostat i dřevěné zábavné prvky. Zaveden v nich bude provozní řád.