Místostarostka Zuzana Pečmanová (T2020) chce řešit problémy postižených, kteří získali nové byty v Leskovické ulici.
Na četné stížnosti a problémy lidí, bydlících v bezbariérových bytech v táborské Leskovecké ulici, na které Deník upozorňoval, zareagovala místostarostka tím, že si v úterý odpoledne udělala ve svém programu čas a přijela se na vlastní oči přesvědčit, jaké problémy s užíváním bytů lidi trápí.
Na místě zjistila, že co byt, to nějaký nedostatek. Handicapovaným obyvatelům městských bytů proto přislíbila, že se radnice bude nápravou zabývat. „Nedostatky tu skutečně jsou a uděláme vše proto, aby se napravily, a aby byty skutečně splňovaly statut bezbariérovosti,“ přislíbila Pečmanová. Chce také prošetřit, proč byly byty a jejich okolí zkolaudovány, když jsou zde jasné a viditelné nedostatky.
Obyvatelé bytů nyní doufají, že se město k nedostatkům konečně postaví čelem.

Lidé z bezbariérových bytů by se měli dočkat pomoci

Lidem, kteří získali bydlení v bezbariérových bytech v Leskovické ulici nejde na rozum, jak mohly být v této podobě zkolaudovány.
„V kolaudační komisi je vždy zástupce za postižené a ten by měl dávat námitky. Proč to v tomto případě nebylo, nevím, a zcela jistě to prověřím,“ slíbila Pečmanová.
Nevidomá Pavla Novotná (36) má v bytě klasickou vanu a k tomu ještě s madlem v místě nohou. Pro postiženého a hlavně nevidomého člověka naprosto nevyhovující. Přitom podle předpisů musí být v těchto bytech sprchové kouty.
„Požádala jsem proto město o předělání koupelny, úředníci mi sdělili, abych si dala žádost na příspěvek na předělání a zbytek doplatila. Proč bych to dělala, když byt je města,“ nechápe.
Její sousedka Markéta Boháčová, která má postiženého syna, má zase problém s kuchyňskou linkou. Potřebovala by vyšší, podle města je to ale problém. Úředníci ji dokonce před časem pohrozili, že pokud by ji sama upravila, o byt může přijít. Vozíčkář Milan Broum ze sousedního domu zase nechápe, jak mohou před domem chybět nájezdy pro vozíčkáře. „Když jedu k lékaři, musím po silnici a kolikrát čekám, kdy mě nějaké auto sundá,“ bojí se. V dalších bytech mají lidé zase problémy se sklonem ve sprše.