Verdi, Gershwin, Beethoven, Prokofiev, Donizetti, Delibes a Massenet. Tito velikáni operního světa propůjčili svou hudbu letošnímu Vulkánu.

Ohňostroj o délce 15 minut a jedné vteřiny vyšle na nebe za doprovodu operní hudby 4124 projektilů. A také milion korun, které Táboru hradí sponzoři.
Ohňostroj s názvem Květinový duet měl premiéru v roce 2008 v Jaroměřicích nad Rokytnou a po Táboře ho v příštím roce budou obdivovat také v Monte Carlu.

„Muziku jsme pro něj vybírali s Peterem Dvorským a pro Tábor nám odpálení odpočítá Karel Gott,“ uvedl designer Květinového duetu Jaroslav Štolba.
Karel Gott bude odpočítávat ve studiu rádia Blaník, které bude doprovodnou muziku na svých vlnách přenášet. Naladíte–li si frekvenci 95 FM, můžete hru světel a barev nad Jordánem pozorovat i z okna svého bydliště a o nic nepřijdete. Přenosnými přijímači by se ale měli vybavit i ti, kteří se chystají přímo k Jordánu, umocní vaše zážitky z kombinace světel a hudby.

Ohňostroj opět ukončí školní rok a dětem otevře prázdniny. Bouchne tedy 30. června ve 22.30 hodin.

Vulkán se v Táboře představí už potřetí. Poprvé přivezl Duhovou rapsodii, loni pak show Jsme šampioni – no a co? a Mamma mia. Letos Květinový duet. Inspirací pro název celého představení se stala skladba Flower Duet z opery Lakmé Lea Dalibese.

Důležité rady

Ohňostroj:
Odpálen bude ze Sokolské plovárny, která bude od 29. června 19. hodiny do 1. července 12. hodiny pro veřejnost zavřená.
Upozornění:
Majitelé lodiček na Jordáně by si je měli zajistit proti poškození a zneužití.
Parkování:
Parkoviště u plaveckého a zimního stadionu, dále placená parkoviště u finančního úřadu nebo před nádražím ČD.
Uzavírky:
Žižkovo nám. – 30.6. od 6 – 24 hod. uzavřena jižní část.
Ulice Politických vězňů, Ke stadionu Míru – 30.6. od 6 do 24 hod. částečná uzavírka.
30.6. od 22 do 23.30 hod. uzavřen průjezd kolem jor. hráze.