Václav Ebert z KSČM před hlasováním tipoval, že napoprvé podpora hokejistů neprojde, jeho domněnka ale nevyšla. Na druhou stranu byl přesvědčený, že k tak vážnému kroku by neměl stačit ani minimální počet hlasů, které by miliony pro zadlužený mládežnický klub uvolnily. V tomto bylo jeho přání vyslyšeno, ovšem pouze o jeden hlas.

Hlasování předcházely dlouhé dvě hodiny diskuzí, v nichž zaznělo přes 30 příspěvků.
Většinou se každý stavěl za podporu Hockey clubu Tábor, ale nesouhlasil s tím, že vlastně posílají peníze do černé díry, o níž toho vědí jen málo. Pouze to, že se v ní peníze hokejistů utopily, ale už ne, kdo konkrétně nese odpovědnost.
„Nic proti záchraně, ale do auditu a rozklíčení dluhů bychom jim nejdříve měli dát jen půjčku a tu až potom převést na dotaci,“ navrhovala Michaela Petrová z Jinak!

Františka Dědiče z ODS také udivilo, proč se Miroslav Smetana hned v úvodu projednávání distancoval od zodpovídání otázek. Za město totiž zasedá a zasedal ve správní radě HC Tábor. O situaci uvnitř klubu by tedy měl být informovaný nejvíc. Petr Krůček z TOP 09 proto ve svém vystoupení navrhoval, aby Smetana napříště o hospodaření hokejistů veřejně informoval na webu.
„Poslali jsme do vedení klubu dva zástupce města – Miroslava Smetanu a Jiřího Bartáčka, měli bychom z občanského sdružení žádat odpovědnost, i na Smetanovi. I když bych chtěl hokej podpořit, teď nemůžu. Za prvé nedůvěřuji Smetanovi a nedůvěřuji ani předloženému materiálu. Také doporučuji jen půjčku, představitelé hokeje musí nést zodpovědnost a také mít určité povinnosti,“ vyjádřil se Ladislav Šedivý z KSČM s tím, že by hokejistům měli poskytnout jen nezbytně nutnou částku, která by jim v září umožnila zahájit sezonu. Nechápal ale, proč by měli splatit dluh u finančního úřadu za neodvedené DPH.
Jan Babor z ČSSD přiznal chybu všech zastupitelů, i těch předchozích. „Fatální chyby vznikaly od roku 2006, ale my jen koukali a nečinili a teď bychom novou radu (správní radu občanského sdružení Hockey clubu Tábor) přibíjeli na kříž. Můžeme za to všichni.“

„Řešíme hokej hystericky a já se obávám, že podobná situace nastane znovu. Nevidím na příjmy klubu, to bych mohl být klidnější,“ mínil zase Jakub Smrčka z Jinak!, který reagoval na časový pres schválení podpory.
Za hokejisty vystoupil při jednání Štěpán Kadilák, šéftrenér mládeže, který se snažil zastupitelům dluhy objasnit. Postěžoval si, že i krize Sazky se do jejich příjmů promítá, neboť hokejový svaz tak posílá značně okleštěný příspěvek na žáky. Na chod klubu potřebují tři miliony. Předpokládá, že dorazí milion od města, stejnou částku získají rodičů a poslední milion si seženou sami. „Neumím ale říct, zda to zabezpečíme,“ přiznal.

Zastupitelé pak všemi přítomnými hlasy odsouhlasili, že ve smlouvě s klubem bude bod o vymáhání prokazatelné škody po bývalém vedení HC Tábor. Konečných patnáct hlasů získalo usnesení o dotaci občanskému sdružení (pod něj spadá mládež i společnost s ručením omezeným dospělých hokejistů) ve výši 2,79 milionu se splatností do 30. září a dále poskytnutí bezúročné půjčky ve výši 1,3 milionu. Půjčku mají hokejisté splatit do 31. prosince 2014 v šesti splátkách po 221 tisíci korun.