V pátek 18. května je dnem fenomenálního koncertu ruského armádního souboru Alexandorvci. Táborský zimní stadion rozbouří v 19 hodin. Soběslavské Blatské muzeum si zase připravilo 1. muzejní noc. Začíná dnes v 17 hodin představením pro děti, v 19 hodin se vydáte na komentovanou prohlídku.  V táborském klubu Orion se od 20 hodin představí část na Táborsku populární kapely Hi-Fi s večírkem plným rytmické hudby a tance. V táborském Recykle Music Baru zahraje od 21 hodin kapela Petr Kalandra Memory band, zazní písně od oblíbeného bluesmana i kapely Marsyas a dalších. 

V sobotu 19. května se koná další ročník pochodu Praha-Prčice. Z táborského vlakového nádraží je odchod v 7.30 až 10.30 hodin, z mladovožického autobusového nádraží 7.15 až 9.30 hodin. Od 13 hodin se konají v Domamyšli hasičské závody, po nichž následuje diskotéková zábava. Ve 14 hodin bude Planá nad Lužnicí patřit dětem a přehlídce volnočasových aktivit ve sportovním areálu  Bambi 2012. 

V táborském lesoparku Pintovka začíná od 14 hodin patnáctý ročník country a bluegrass festivalu Táborský koktejl, těšte se například na Žalmana, Radka Tomáška, Bluesmile a další. V kavárně Aux café v Táboře se od 18 hodin uskuteční Zavírák pro Nelu, jíž byla letos určená sbírka  Velikonoce s Jesusem. Zahrát přijdou kolemjdoucí. Malá Nela z Dolních Hořic potřebuje ještě 78 DMS, aby překonala hranici počtu dárcovských zpráv z minulých let. Posílejte je ve tvaru  DMS NELA  na telefon 87 777. 

Kreativní víkend prožijete v Soběslavi.  Trvá od pátku do neděle a zapojit se do tvoření můžete v kulturním domě. Dnes do 18 hodin, v sobotu od 9 do 18 a v neděli od 9 do 16 hodin. Čekají na vás dílny, wokrshopy, prodejní stánky a přes 25 vystavovatelů z celé republiky.   

V sobotu přijďte fandit hokeji na táborské Žižkovo náměstí. Na velkoplošné obrazovce můžete sledovat zápas Česko - Slovensko od 17.30 hodin. Od 20 hodin hrají v táborském Bardo kapely Idiot Princip a Zoufale sexy.

V neděli 20. května se od 17 hodin koná v kavárně Aux café pokračování poslechového pořadu Ušní hygiena a opět hokej na náměstí. Tentokrát v 15 hodin začne boj o třetí místo, v 19.30 o zlato. Koho nebere hokej, nechť se vypraví do Borotína, kde si užije staročeského pouťového jarmarku. Přírodou krok za krokem se můžete vydat za památnými stromy. Sraz je v 8.30 u zámečku na Strkově v Plané nad Lužnicí.