Jedná se o navýšení kapacity parkoviště před plaveckým stadionem, které začne uzavřením celé plochy v pondělí 23. května a potrvá do konce října. Počet míst naroste ze 120 na 180.

Od 1. června pokročí rozsáhlé konverze ztrátových parovodů na horkovody do území Nového města od jordánské hráze až po ulici U Bechyňské dráhy. Investice společnosti C-Energy Planá se tu po etapách zdrží do pozdního podzimu.

Táborská radnice si uvědomuje, že dočasná ztráta parkovacích ploch zkomplikuje situaci obyvatelům i návštěvníkům města, přijala proto následující řešení.

„Parkovací dům Centrum pod Střelnicí a prostor u Valdenské ulice vedle vlakového nádraží vyhradíme zdarma pro obyvatele ulic, ve kterých nebudou moci parkovat kvůli konverzi parovodu na horkovod,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík. Opatření má začít platit začátkem června.

Tábor pohledem historie. Fotografie pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
Tábor pohledem historie: náměstí TGM, plovárna či cvičení Sokola

„K vjezdu do parkovacího domu bude zapotřebí čipová karta, kterou držitelům parkovacích karet pro oblast Nového města vydají bezplatně táborské technické služby v kanceláři na autobusovém nádraží,“ upřesnil mluvčí radnice Luboš Dvořák a dodal, že k vjezdu na parkoviště Valdenská bude stačit platná parkovací karta.

Pětiměsíční ztrátu parkoviště před bazénem se radnice rozhodla vyřešit vytvořením dočasného parkoviště na ploše budoucí obytné čtvrti Dvorce v Kyjevské ulici s kapacitou 80 míst.

Další plochou, kde lze auto odstavit, je parkoviště Pod ptákem v Jordánské ulici s kapacitou 58 míst.

„Vedení města domlouvá s fotbalovým klubem FC Táborsko parkoviště v Kvapilově ulici u fotbalového stadionu s kapacitou 40 míst. Důležité je využívat také parkoviště před zimním stadionem v ulici Václava Soumara s kapacitou 270 míst,“ doplnil Luboš Dvořák.