Pěkně naštvaní budou řidiči, kteří byli zvyklí odstavit auto u pivovaru na celý den a jít do zaměstnání. Za parkování tady zaplatili přijatelných čtyřicet korun, tuto výhodu radní zrušili.

Podle starosty Jiřího Fišera ale tímto krokem zase kápnou do noty cizím návštěvníkům.

„Už se tento systém použil a osvědčil se. Návštěvníci se 
v sezoně štosují, tak se snažíme toto parkoviště lépe využít. Aby se tu auta rychleji střídala," vysvětlil starosta záměr.

Parkoviště je rozdělené na dva segmenty – část míst je vyhrazena rezidentům ze Starého Města, zbylá jsou k dispozici návštěvníkům. Když ta ale obsadí lidé, kteří 
v této lokalitě pracují, na turisty už jich moc nezbude. Na druhou stranu zůstávají volná rezidenční stání.

Na parkovišti tak od prvního června do posledního srpna bude platit pouze jeden tarif, a to deset korun na hodinu. „Tím se parkoviště vyhraní spíše do pozice krátkodobého parkování," dodává tajemník úřadu Lubomír Šrámek. Jako náhradu pro pracující nabízí nové bezplatné parkoviště Pod Ptákem, tedy v údolí pod Tržním náměstí.

„Pod Ptákem ať si parkují modří ptáci, to je hrozně daleko. Chci vidět, kdo tam bude jezdit, už teď je tam prázdno," čílí se Pavel Kodada, který 
u pivovaru včera parkoval. Zaplaceno ale měl jen na dvě hodiny. „Já tady nepracuju, tak by mi to mělo být jedno, ale zdá se mi divné, že těmi utiskovanými budou domácí."

Včera ve 12.45 hodin u pivovaru parkovalo 37 řidičů, 
21 z nich si zaplatilo celodenní stání za 40 korun.