Není možné říct, kolik řidičů zaplatilo parkovné pomocí SMS, ale systém dokázal vyhodnotit, že víc jich přišlo z oblasti Nového města, přes polovinu.
Celkem řidiči během dubna, kdy služba začala fungovat, poslali 570 SMS, z toho 60 na prodloužení stání.
Systém nezkolaboval, tento objem hravě zvládl.


„Z celkového počtu transakcí na parkovacích automatech, tedy ne z objemu peněz, se zprávou uhradila tři procenta. To je za první měsíc docela dobré, počítali jsme i s nižším poměrem,“ upřesnil výsledek jednatel technických služeb Zdeněk Novák.
Přáním provozovatele táborského parkování je dosáhnout do roka od zavedení novinky na deset procent.
„Pokud vím, tak v žádném městě, kde tento systém funguje, se přes deset procent nedostali. Myslím, že ani za pět let nebude procento vyšší,“ dodal Novák.
Za duben přes telefon přiteklo na konto parkovného 25 tisíc korun. Z toho vyplývá, že průměrně jedna zpráva, neboli parkovné, stálo 38 korun.
„Zatím jsem to nezkoušel. Nevím proč, asi je pro mne rychlejší vhodit peníze. Určitě se to ale také naučím,“ vyjádřil se Petr Čížek, který včera parkoval na 9. května.


Strážníci musejí nyní kontrolám věnovat více času, ale zato jsou schopni dohledat i chybu řidiče.
„Chce to opravdu pečlivě vypisovat všechny údaje, protože systém sice chybu přijme a řidiči kontrolní zprávu o zaplacení pošle, ale strážníkům se v přenosném počítači objeví, že zaplaceno nemá. Pak musejí dohledávat chybu,“ vybízí k pozornosti šéf strážníků Petr Svoboda.
V celém Táboře je 31 parkovacích přístrojů. Přes všechny lze platit pomocí SMS. Cena je sice vyšší, ale jen na pohled. K sazbě totiž každý získává 15 minut státní navíc.


Z celkového počtu automatů jich je na Starém městě sedm, ostatní jsou k dispozici v oblasti Nového města.
Parkování za hotové mince i nadále platí a platit bude v parkovacích domech, tedy u Střelnice i v bývalé Tabačce.