Radní se rozhodli vyřešit bezútěšnou situaci s nedostatkem parkovacích míst na Sídlišti nad Lužnicí. Podle jejich představ by mohl vzniknout trojpodlažní parkovací dům. Vyrostl by v prostoru bývalého hokejbalového hřiště u bývalé školy ve Světlogorské ulici. Jedno z podlaží by mělo být podzemní. Zatím ale není vypracovaná studie.

Pokud dojde k realizaci, dům vyjde odhadem na 50 milionů korun bez DPH. Podle starosty Tábora Štěpána Pavlíka potrvá samotná stavba zhruba tří měsíce. „Výstavba bude rychlá,“ věří starosta.

Podle místostarostky Michaely Petrové ale ještě není rozhodnuto. Technické služby v současnosti ověřují proveditelnost projektu.
Hokejbalové hřiště nyní funguje jako odstavná plocha pro 60 aut.

„Na hřišti je poškozená zeď, její oprava by stála tři miliony, klaníme se k tomu postavit zde parkovací dům,“ dodala Michaela Petrová. Plocha hřiště je v lokalitě s řidší zástavbou, takže by provoz aut nerušil obyvatele. „Na Sojčáku chybí dle policie desítky parkovacích míst a situaci komplikují i dodávky,“ zmínila místostarostka. Podotkla, že místa pro parkování by byla zřejmě placená, už jen proto, že roční náklady na provoz parkovacího domu vychází zhruba na jeden milion korun.

Podle místostarostky už nyní mezi obyvateli Sídliště nad Lužnicí existuje jakýsi systém placeného parkování.

V minulosti řidiči odstavovali svá vozidla také ve vnitrobloku u Minské ulice. „Do vnitrobloku se parkoviště nehodí,“ míní starosta Tábora s tím, že pokud dojde k výstavbě parkovacího domu, auta se sem už nevrátí.

„Navečer je to tu s parkováním hrozné,“ hodnotí obyvatel Minské ulice Daniel Řezbář, který by nový prostor k parkování jednoznačně uvítal.