„Dům ještě není zkolaudovaný, protože musíme odstranit několik menších závad,“ potvrdil včera šéf táborských technických služeb, které stavbu realizují, Zdeněk Novák. Konkrétně chybějí sadové úpravy nebo mříž na sousedním domě Ivana Orlíka. Investor však musí dořešit i složitější problém: co udělá s přílepkem od schodiště, který zakrývá jedno z oken domu Ivana Orlíka. O tom, že si vlastník stěžuje, že mu městská stavba znehodnotila majetek, jsme informovali 15. listopadu (více zde: Parkoviště maří hodnotu domu).
„Teď se musíme dohodnout, zda tam přístřešek zůstane, nebo ho budeme muset odstranit. To by ovšem bylo špatné pro obě strany, protože by do toho místa zatékalo,“ říká Novák. Ivan Orlík má podle jeho slov dva týdny na vyjádření. Odstranění stavby by šlo na náklady projektanta.
„Zatím ještě nemám jasno, musíme o tom jednat. Také bude záležet na kompenzacích, které mi nabídnou,“ uvedl Orlík.
Dodal, že předčasnému užívání stavby bránit nebude, do tohoto režimu by tak stavba byla puštěna 27. prosince. Do konce února by běžel zkušební provoz. „V této dvouměsíční době provoz úplně zdarma zřejmě nebude, uvažujeme o jedné koruně buď za hodinu, nebo za celodenní stání. O tom budou radní rozhodovat příští týden,“ dodal Novák. Od března jsou ve hře pět korun za hodinu nočního parkování a 10 korun za hodinu přes den.
Zkolaudování se dům dočká na jaře až budou dokončeny i terénní úpravy a Střelnické schody.
Stavba se prodražila o necelý půlmilion, další peníze si vyžádaly více práce. Nová stavba tak vyšla na 64,06 milionu. Zaparkuje v ní 92 aut.