Vyrůst má na bývalém hokejbalovém hřišti ve Světlogorské ulici. Akorát oproti původním padesáti milionům vyjde na zhruba osmdesát. Místo plánovaných téměř 180 míst by jich ale mohlo být nakonec až 250.

Investorem mají být podle místostarostky Michaely Petrové táborské technické služby. „Na projekt jsme měli připravených padesát milionů, původní plány na 150 či 179 parkovacích míst se ale ukázaly za tuto částku jako nerealizovatelné,“ uvedla.

Jiří Dintar - Váš člověk v Deníku.
Jiří Dintar - váš člověk v Deníku: Ve znamení mlýnů

S nápadem na třetí verzi přišel jednatel táborských technických služeb Michal Polanecký. Díky systému půlpater by tak bylo možné získat až 250 parkovacích míst za cenu kolem osmdesáti milionů. Měl by se skládat ze dvou objektů o čtyřech podlažích.

„Města sice nyní řeší problémy s financovaním podobných stavebních akcí, ale sídliště Nad Lužnicí je ohledně parkování v tak zoufalé situaci, že je nutné ji řešit,“ dodala Petrová a připomněla, že sídliště vznikalo v době, kdy vycházelo jedno auto na tři rodiny. „Dnes je ten poměr v podstatě téměř obrácený,“ dodala.

Problém s nedostatkem parkovacích míst na sídlišti Nad Lužnicí má vyřešit parkovací dům. Vyrůst má na bývalém hokejbalovém hřišti ve Světlogorské ulici.Zdroj: Deník / Redakce