Ztracený pes slyší na jméno Matýsek. Proč jim kdosi v kapuci naložil psa do auta a zmizel s ním, si vůbec neumějí vysvětlit. Teď se obracejí na všechny strany a hledají cesty, které by je k jejich Matýskovi dovedly. Zatím si nechtějí vůbec připustit, že by psa už nikdy neviděli.

Do redakce přišla studentka vysoké školy Martina Haplová, aby se s prosbou o pomoc obrátila i na čtenáře Deníku. Příběh, který nám vyprávěla, zní až neuvěřitelně. Odehrál se ve středu kolem desáté dopoledne v Sezimově Ústí II, u polí za domem, němž je provozovna Jitřenka.

„Sem mamka se psy chodí trénovat povely, protože tam je klid a nejezdí tam auta. Matýsek byl zrovna připnutý u plotu a druhého psa učila. Když ho chtěla chytit, tak se k Matýskovi otočila zády, a v tu chvíli uslyšela, jak vyjekl. Otočila se a už jen viděla, jak nějaký člověka v kapuci přes psa přehodil deku a nabírá ho na zadní sedadlo auta. Je z toho tak špatná, že si vůbec neuvědomuje, co to bylo za auto," vypráví Martina.

Podle ní je jejich Mates, kříženec jezevčíka a zřejmě špringršpaněla, chovateli na nic, necelé dva roky starý pes je vykastrovaný. „Ale působí čistokrevně jako špringršpaněl, akorát je menší. A je nemocný, jako malý se přiotrávil a teď spousty věcí nemůže jíst," dodává studentka, která prosí každého, kdo by jejich psa viděl, aby zavolal na telefon 732 852 473. Pes je černé barvy s bílou náprsenkou.