V pátek 6. dubna se v táborském klubu Orion koná tradiční velikonoční akce s Italy. Týden před příjezdem obligátních AIM, přijede kapela Manetti a v zahraničí velmi ceněný sólový hudebník Black Tar Jesus (ex Mon Insomnie) zahrají od 20 hodin.

Velikonoční tancovačku se skupinou Ruleta si připravili od 21 hodin v táborském Recykle music baru. Za vyrobenou kraslici dostanete pivo zadarmo.

V sobotu 7. dubna se od 12 hodin koná v kulturním domě Orlov Velikonoční turnaj v ping pongu. Startovné je 50 korun. Passion plays neboli Pašijové hry si připravilo divadlo Mýtus v Rajském dvoře – zahrada u kostela Nanebevzetí panny Marie v Bechyni. Začátek vystoupení je ve 20 hodin a součástí je výstava, na níž se představí Ivana Bendová, Zdeněk Ryneš, Gabriela Šafářová a Michal Ryneš.

V neděli 8. dubna se v táborském sboru Božích bojovníků koná koncert pěveckého sboru Hlahol, a to od 16.30 hodin. V kostele sv. Václava v Plané nad Lužnicí se uskuteční Velikonoční koncert. Od 17 hodin uslyšíte Hanu Žvachtovou, plánský pěvecký sbor Harmonie, TaKvintet Richarda Mlázovského a varhany Ladislava Šotka.

Nela chce alespoň chodit

V neděli v 18.30 hodin začíná benefiční akce Velikonoce s Jesusem v táborském klubu Milenium. Pomoc nyní směřuje sedmileté Nelince, které lékaři po narození zjistili těžkou vrozenou srdeční vadu. Když jí bylo deset dnů, prodělala na oddělení dětské kardiologie v Motole první operaci. V devíti měsících jí navíc byla zjištěna mozková atrofie, kterou se sice podařilo odstranit, zůstaly po ní ale následky v podobě středně těžké mentální a pohybové retardace. Na akci vystoupí Tábor Superstar Band, Jeez, Lola beží a taneční skupina Coda. Pokud vám osud Nely z Dolních Hořic není lhostejný, přijďte jí do Milénia přispět do kasičky na nákup speciálního chodítka. To jí umožní pohyb na vlastních nohách. Rockovou operu uvidíte opět v podání formace Tábor Superstar Band.

V Kulturní důmě Božejovice se od 20 hodin koná velikonoční taneční zábava s kapelou Akord.  

David Peltán