Jako vanilka a čokoláda voní jedna z nejvzácnějších orchidejí výstavy, která právě probíhá v táborské botanické zahradě. Návštěvníci se tu mohou pokochat až dvěma sty rozkvetlých krasavic.

„V paneláku si je dovolit nemůžeme, ale snacha orchideje pěstuje. Viděli jsme tady opravdu krásné exempláře,“ říká Marie Jedličková, která přišla na výstavu s manželem.

Mezi kousky výstavy patří bezesporu orchidej Stanhopea.

„Kvete jen tři až pět dní a výrazně voní čokoládou a vanilkou,“ upozornil vedoucí botanické zahrady Radoslav Kacerovský.

Denně navštíví výstavu okolo sto padesáti lidí. Během prodlouženého víkendu se přišlo rozmanitými květy potěšit více než tisícovka návštěvníků.

„Udělalo mi radost, že kvůli orchidejím přijeli lidé z celé republiky. Měli jsme tu návštěvníky z Hradce Králové, z Plzně i Chomutova,“ poznamenal Kacerovský.

Kromě expozice ve dvou sklenících lze navštívit i prodejní část výstavy, kde si vedle orchidejí můžete zakoupit substráty a hnojiva pro jejich pěstování.

Na prodej budou po skončení výstavy i orchideje ze skleníků. „Jen je třeba si je dopředu zamluvit,“ zdůraznil Kacerovský.

Výstava potrvá až do 17. července.