Kanalizace z přelomu 50. a 60. let, která odvádí odpad z poloviny Starého města, v ulici Na Parkánech dosluhuje. Podle ředitele Vodárenské společnosti Táborsko Milana Míky její stav volá po rekonstrukci už dlouho. „Kanalizace se v této oblasti leckde zcela rozpadá,“ dodal.

PRVNÍ ETAPA ZAČALA
První etapa oprav už uzavřela Čelkovickou ulici. Druhá etapa omezí provoz v ulici Na Parkánech od pondělí 18. března do konce června, změny pocítí i lidé cestující městskou hromadnou dopravou. Chodci ulicí Na Parkánech projdou bez zásadních omezení.

Při realizaci druhé etapy budou uzavírky rozděleny do dvou částí. Nejdříve auta neprojedou v úseku mezi Školním náměstím až k parkovišti u hotelu Dvořák. Tato uzavírka potrvá od pondělí 18. března zhruba do poloviny května. Osobní automobily se dostanou jednosměrně Palackého ulicí ve směru k Žižkovu náměstí. Průjezd opačným směrem bude umožněn Divadelní ulicí opět v jednom směru. Objížďka pro ty, kteří se budou chtít dostat ke Kotnovu a dál přes Lužnici, zřejmě povede Husovou ulicí do Údolní ulice a Lužnickou ulicí.

Druhá část druhé etapy uzavře část mezi Školním a Křižíkovým náměstím zhruba od poloviny května do konce června. Objížďka automobily zavede do údolí kolem řeky Lužnice. Školní náměstí zůstane pro dopravu otevřené.

ZMĚNY MHD
Podle Jana Pávka, vedoucího táborského odboru dopravy, bude nezbytný odklon linky městské hromadné dopravy číslo 30 do Bechyňské a Lužnické ulice. Budou vynechány zastávky Poliklinika, Křižíkovo náměstí a Na Parkánech. Náhradní zastávky vzniknou v ulici Lužnická u mostu a Bechyňská „Pajedla“ ve směru na Větrovy. Linky 60 a 61 budou zachovány s úpravami trasy. Pravidelná linková autobusová doprava bude odkloněna přes údolí Lužnice.

SOUBĚH UZAVÍREK
První a druhá etapa oprav kanalizace vyjde na 34 milionů korun bez DPH a financuje ji Vodárenská společnost Táborsko. Milan Míka věří, že uzavírky nezpůsobí větší komplikace. „Je otázkou, jak se rekonstrukce bude překrývat s uzavírkou Budějovické ulice, ale doprava, která se bude vyhýbat ulici Na Parkánech, se zároveň vyhne i Budějovické ulici,“ tvrdí. Nečeká, že by se rekonstrukce měla protahovat. „Oprava této kanalizace má tu výhodu, že část mezi Starým městem a Parkánovou zdí je kompletně navezená, takže by nám práci neměly komplikovat skály. Další výhodou je, že se zde nachází minimum přípojek,“ zakončil ředitel Vodárenské společnosti Táborsko.