Další postupné výsledky ZDE

Další informace o povolebních vyjednáváních, stejně jako ohlasy vítězů a poražených z komunálních voleb přineseme na našem webu v neděli. V pondělním tištěném vydání Táborského deníku nabídneme kompletní volební zpravodajství včetně přehledu výsledků ve všech obcích Táborska. Nabídneme i rozbor výsledků, komentáře a ohlasy osobností, fotografie z volebních dnů a také snímky nově zvolených členů táborského zastupitelstva.

0.57: Starosta Sezimova Ústí Martin Doležal vládnout sám nechce, úspěch jeho Zelené pro město připisuje i dalším subjektům. "Moc děkuji občanům za vyjádřenou důvěru, chápu ji jako výraz za to, co se nám povedlo," vzkazuje vítěz  Martin Doležal.  

0.35: Táborská ČSSD už zvečera vyjednávala, pravděpodobně s KSČM. Šéfa této strany Ladislava Šedivého k Tiboru Stano, lídra ČSSD, váže "přátelství."  Jak sám říká, nechá se jím zastupovat v soudních sporech. "Byl by holý nesmysl říkat, že jsme o spolupráci nemluvili, " potvrdil  pro Táborský deník Ladislav Šedivý. V té době ale nebylo ještě úplně jasné, jaké tajemství urny odkryjí. Například, zda se na výsledku  ANO projeví kauzy, které vyběhly na lídra Petra Nováka, jenž provozoval s Alešem Lachoutem, bývalým předsedou táborské buňky ANO,  agenturu nabízející  hostesky. V důsledku toho jim z kandidátky v Táboře odstoupili Daniel Šefčík a Michal Dvořák. Přesto získalo ANO 2011 v Táboře čtyři mandáty: Petr Novák, Radka Maxová, Štěpán Kadilák a Alena Heršálková. Stejně jako komunisté - Ladislav Šedivý, Václav Ebert, Růžena Novotná a Hana Škrdletová. K tomu mohou přispět čtyři sociální demokraté, čímž by spolu dali dohromady 12 míst. Na většinu to ale nestačí, musí hledat další spojence. Mohla by jím být ODS s dvěma mandáty pro Františka Dědiče a Jaroslava Drdu. Do zastupitelstva se nedostala Strana svobodných občanů a za branami zůstala i KDU-ČSL. 

19.50: V Táboře ztrácí i sociální demokracie, když přišla o dvě místa a obsadí jen čtyři posty. Mandát získal lídr Tibor Stano, Olga Bastlová, Jan Babor a Ladislav Kuchař na desítce. Lehce zklamaní jsou i v TOP 09: "Oproti minulému období jsme přišli o jeden mandát, přesto si myslím, že nějakou práci jsme v Táboře odvedli," vyjádřila se za TOP 09 Lenka Horejsková, která si mandát udržela. V Soběslavi se stejným počtem pěti mandátů skončilo sdružení ODS a nestraníků a Nejsme stranou. Starosta Jindřich Bláha bude muset o své křeslo na radnici tvrdě zabojovat, protože soupeř od voličů dostal o 900 hlasů víc vítězem je tedy Petr Lintner.  

Jiří Fišer z T2020. 19.44. Už i Tábor má jasno. Vyhrál současný starosta Jiří Fišer s osmi mandáty, nyní měl o dva méně. Ke staré partě se nově přidává Kateřina Bláhova a Štěpán Pavlík, vrací se František Korbel. V Táboře si polepšilo i Jinak! Mandát obhájila Michaela Petrová, vrací se Jakub Smrčka a nově jde posila Lukáš Štrincl, který se vyšvihl až z 20. místa na kandidátce. 

19.25: Martin Doležal a Zelená pro město získal v Sezimově Ústí většinu v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu. Se 12 mandáty může pohodlně vládnout sám. Jednobarevnou vládu může sestavit i sezimoústecký soused Jiří Šimánek z Plané nad Lužnicí. I tady strana starosty získala nadpoloviční většinu hlasů. V zastupitelstvu obsadí devět křesel, ani na jeden ale neposadí ženu.  

19.13: V Táboře stále chybí spočítat jeden poslední z 41 okrsků. Účast voličů je lehce přes 35 procent. v roce 2010 přišlo volit 44 procent voličů. 

Pavel Eybert19.02: Starosta Pavel Eybert z Chýnova, jehož ODS volby vyhrála, oceňuje, že voliči jim i nadále dávají důvěru. "Velmi mne výsledek těší, je známkou toho, že jsme to poslední čtyři roky a i léta předtím v Chýnově dělali dobře a že ODS má u nás stále důvěru voličů, byť jinde v republice už ne. Místo v kaoalici nabídnu starostům a nezávislým a možná oslovíme ještě jednoho partnera," vyjádřil se vítěz.  

18.55: Zdá se, že velkým skokanem v Táboře je na kandidátce Jinak! (sdružení SZ, pirátů a NK) ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka. Ze 14. místa se dostává na 2. místo díky preferencím.

18.52: Senátor Pavel Eybert vyhrál volby v Chýnově, a to s kandidátkou ODS. Celkem 6 227 hlasů mu vyneslo 42,03 procenta a 6 mandátů.

18.50: V Chotovinách 11 míst v zastupitelstvu obsadí nezávislí starosty Zdeňka Turka. Jasnou převahu získali nad ANO, Chotoviny 2014, Hasiči 2014 a TOP 09 s NK, které získaly po jednom místě.  

18.42: Vítězem voleb ve Veselí nad Lužnicí je ČSSD. V zastupitelstvu s 21 členy bude mít 5 mandátů. Po 2 mandátech získaly ANO a SNK SPORT PRO MĚSTO. Vítězná ČSSD získala 19,16 procenta hlasů.

18.37: V Sudoměřicích u Bechyně všechna místa v zastupitelstvu získalo SNK Sudoměřice u Bechyně s lídrem Stanislavem Houdkem. Možná se ani tady nic nezmění, i když starosta dostal vůbec nejméně absolutních  hlasů ze všech.  

18.25: V Sezimově Ústí po 75 procentech sečtených hlasů drtivě vede Zelená pro město současného starosty Martina Doležala. Má 49,60 procenta hlasů.

18.24: V Táboře míří k výhře hnutí Tábor 2020 starosty Jiřího Fišera. Z jejich tábora říká kandidát č. 4 Marek Slabý, který asi získá nejvíce preferenčních hlasů. „Jsme potěšeni a překvapeni důvěrou občanů. Je to známka toho, že linie současného starosty Jiří Fišera je správná a že to dělal dobře. Teď jsme v očekávání, jaká budou přesná procenta."

17:58Jaroslav Matějka Vítězem voleb v Bechyni je SNK Evropští demokraté dosavadního starosty Jaroslava Matějky. Sdružení získalo 19,47 procenta hlasů. Na druhém místě jsou komunisté s 17,84 procenty a třetí jsou Občasné pro Bechyni s 17,62 procenty. Všechny tři subjekty mají po 3 mandátech z 15. Následuje ANO se 2 mandáty (15,22 procenta hlasů). "Jsem rád, že jsem dostal nejvíc hlasů, i když to je o fous a pro mne oproti minulým volbám jde v počtu hlasů o pokles. Teď se rozjedou jednání, vše je otevřené na všechny strany," vyjádřil se Jaroslav Matějka.   

17.25:  V Choustníku kandidovalo 16 jednotlivců. Vítězem se stala Veronika Jakeš s 8,78 procenty hlasů. Těsně ji sledoval Jindřich Komárek 8,45 procenta.

17.13: V sedmitisícovém Veselí nad Lužnicí se o výhru perou levicové subjekty: KSČM a ČSSD. Po sečtené necelé třetině vedou o fous komunisté. Třetí je zatím Sdružení nestraníků. Bude to ještě napínavé.

17.10: Zajímavá situace se rýsuje v Plané nad Lužnicí. Všech pět kandidujících subjektů: ANO, ČSSD, TOP 09, Planá 365, Zdravá Planá míří do zastupitelstva. Zatím vede ANO s 28,5 procenty.

17.10: V Soběslavi je na nejlepší cestě k vítězství sdružení SNK Nejsme stranou (24,25 procenta). Následuje sdružení ODS a NK. Tyto dva subjekty spolu v Soběslavi léta spolupracují a zdá, že budou nadále pokračovat. Soběslav má sečtenu třetinu.

17.05: Zdá se, že v lázeňském městě Bechyni sprintují za vítězstvím tři subjekty: SNK Evropští demokraté v čele se starostou Jaroslavem Matějkou, KSČM a Občané pro Bechyni. Zatím mají kolem 18 procent hlasů. Souboj mezi ED a Občany je velmi těsný. Sečteny jsou v Bechyni již více než dvě třetiny okrsků.

17.00: V Táboře zatím se ziskem přes 23 tisíc hlasů vede Fišerův Tábor 2020, spočítáno je ale jen 41 procent. Na druhém místě je KSČM, dále ČSSD a ANO 2011. Do zastupitelstva by se v tuto chvíli nedostala Strana svobodných občanů, DSSS ani KDU - ČSL.

16:41 Martin DoležalV sedmitisícovém Sezimově Ústí po sečtení ¼ okresků drtivě vede Zelená pro město starosty Martina Doležala s 48 procenty. Na této kandidátce figurovalo 14 žen z 21 kandidátů.

16:44 V obci Běleč jsou novými zastupiteli Hana Rychlá, Marcel Fiala, Stanislav Šmejkal, Tomáš Kubále, Jaroslav Čech, Zdeněk Kubále, Josef Bartůněk.

16:45 Ve městě Mladá Vožice zcela určitě zůstane v čele současný starosta Jaroslav Větrovský. Jeho Nezávislí 2014 získali 13 mandátů z 15. Větrovského kandidátka měla skoro 84 procent.

16:50 Ve městě Chýnov míří za vítězstvím Občanská demokratická strana vedená dlouholetým senátorem Pavlem Eybertem. Zatím tam ODS získala 35,35 procenta.

16:53 V Borkovicích obyvatelé zvolili Stranu nezávislých kandidátů. Členy zastupitelstva jsou Jiří Jech, Šárka Čížková, František Dušák, Josef Dvořák, Dagmar Fricová, Jaroslav Hrádek, Hana Píchová, Petra Smolíková, Miloš Tousek.

16:54 Zajímavá situace se rýsuje ve městě Planá nad Lužnicí. Všech pět kandidujících subjektů: ANO, ČSSD, TOP 09, Planá 365, Zdravá Planá míří do zastupitelstva. Zatím vede ANO s 28,5 procenty.

16:58 V Bradáčově zvítězila 96 % hlasů voličů Za krásnější vesnice a 4 % Lumír Jeník z NK.

16:00 V Balkově Lhotě zasednou do zastupitelstva: Jaroslav Mayer, Stanislav Šika, Luděk Volf, Jaroslav Novotný, Zdeněk Hamr. V obci Bečice jsou zvolenými zastupiteli Roman Douda, Jaroslav Smažík, Tereza Kůsová, Jan Jiránek, Jindřich Smažík, Radislav Daněk, Šárka Balá, Lukáš Kratochvíl, Michal Pacalaj, Miroslav Kratochvíl.

Jedlany spočítaly nejrychleji 

V Jedlanech komise spočítala nejrychleji, a tak jako první dodaly výsledek na Tabačku v Táboře, kde sídlí středisko Českého statistického úřadu. Bylo půl třetí. V sále Tabačky sedí u počítačů celkem patnáct lidí. Na první obci, nyní tedy na Jedlanech, si všichni oťukávají, jak při kontrole správně postupovat, co kam napsat a co kde podepsat a vytisknout. Hned v prvním případě objevili chybu.

"Spletli jsme se ve sčítání hlasů. Měli jsme uvést všechny hlasy, ale my rozdělili platné a neplatné, a to nemělo být," připustila Ladislava Plecitá. Podobně se ale nechali zmást i v jiných obcích. Šéf střediska Vratislav Novák také ujistil, že komunální volby jsou na sčítání vůbec nejtěžší. Proto také doporučuje, aby už všude najeli na počítačové zpracování, kdy program chybu zaregistruje a hlavně nepustí.

Po Jedlanech už se začalo být v místnosti živo, přijel Košín, hned za ním Meziříčí. To mělo všechno v pořádku. Ve své určně zachytili tři neplatné hlasy. "Jeden lístek zůstal prázdný, druhý byl celý přeškrtnutý a u třetího byl jeden kandidát úplně začmárán," uvedly předsedkyně Zdeňka Zídková se zapisovatelkou Blankou Čítkovou.

Vratislav Novák předpokládá, že jako poslední dorazí největší táborský okrsek, což by mohlo být až kolem 22. hodiny. Je to okrsek číslo 1 ze Starého Města, kde mají 1500 voličů.

PŘEČTĚTE SI: