Dobrou zprávu potvrdil mluvčí jihočeské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek: „Nejpozději v pátek by měla být opět bez výrazných komplikací průjezdná převážná většina opravovaného úseku dálnice D3 mezi kilometry 62,3 – 70,7. Přesněji jde o úsek dálnice mezi Chotovinami a Mitrovicemi, kde se od druhé poloviny května opravuje povrch vozovky," vzkazuje motoristům.

close Jako nový je severní konec dálnice D3. Doprava se tu vrátí do běžného režimu. info Zdroj: ŘSD zoom_in Jako nový je severní konec dálnice D3. Doprava se tu vrátí do běžného režimu. Jak doplnil, dálnice tu vykazovala řadu závad jako například trhliny na povrchu vozovky, výtluky nebo příčné nerovnosti. „Během zhruba dva měsíce trvající opravy stavební firmy odstranily všechny zjištěné závady a obnovily konstrukční vrstvy vozovky, a to jak na silnici, tak i na mostech v opravovaném úseku. Součástí stavby pak byla také oprava povrchu na mimoúrovňové křižovatce Chotoviny a stavební úpravy povrchu na oboustranné odpočívce Mitrovice," zmínil práce, o které se za 218 milionů bez DPH postaralo společenství firem „D3 oprava AB vozovky“ složené z firem MI Roads a.s., BES s.r.o., Subterra a Dömper.

Na většině opravovaného úseku se doprava vrátí do běžného režimu a auta budou moci opět jezdit v každém směru dvěma pruhy. Výjimkou je pouze ve směru na Prahu úsek od odpočívky Mitrovice až k napojení na silnici I/3. „Zde čeká řidiče omezení kvůli úplnému dokončení stavebních prací do konce července. Provoz bude veden pouze jedním jízdním pruhem. Odpočívka bude po dobu provádění stavebních úprav v termínu 28. 7. – 1. 8. uzavřena," upozorňuje Adam Koloušek.