Již podruhé se radnice pokouší dostat na zrekonstruovaná táborská sportoviště letní olympiádu dětí do 15 let. Loni v konkurenci ostatních zájemců neuspěla a hry se tak letos v červnu konaly v Ústí nad Labem. Táborsko při nich reprezentovalo 47 mladých sportovců.
Pokud se štěstí na Tábor usměje, stane se v příštím roce čtvrtým městem v republice, kde by se olympiáda konala. Pro radnici by to ale znamenalo zajistit servis až pro pět tisíc lidí. „Jak bychom se s tím vyrovnali, si vyzkoušíme letos, kdy se v Klokotech bude konat celostátní setkání mladých křesťanů,“ naznačila místostarostka Zuzana Pečmanová (T2020) s tím, že účastníků křesťanského setkání by v srpnu mělo přijet více než čtyři tisíce.
Sportovní klání mládeže by se opět konalo na konci školního roku a Pečmanová počítá, že ubytování by pak mohly poskytnout i školy. Mladí sportovci by v Táboře pobyli pět dnů a náklady na pořádání akce by dosáhly na 15 milionů korun.
„Dva miliony poskytne Český olympijský výbor, stejnou sumu kraj i ministerstvo školství a dva miliony by šly také z rozpočtu Tábora. Účastnické kraje pak pokryjí další čtyři miliony a zbytek uhradí jiné zdroje,“ uvedla k rozpočtu starostka Hana Randová (ODS). Hry by podle ní byly dobrou reprezentací Tábora.

Výprava do Ústí nad Labem

Nejpočetnější výpravou byli v Ústí nad Labem atleti, celkem jich za Tábor a Bechyni závodilo šestnáct. Zlato i stříbro si z běhu přivezla Simona Havlová, bronz za skok do dálky Markéta Mikešová a Jakub Homolka za štafetu na 60 metrů.
V plaveckém souboji reprezentovali táborský oddíl čtyři plavci. Dobře se vedlo Adamu Zaňkovi, který vybojoval stříbro a bronz. Jakub Beneš z Budvar teamu Tábor si na kole dojel pro zlato a stříbro a tenistka Veronika Bacíková se stala vítězkou ve čtyřhře.
V celkovém pořadí krajů se jižní Čechy s 256 body umístily na 7. místě.