Ceremoniál vyhlášení anketních výsledků ctil obnovenou tradici; stal se vrcholem programu populárního Plesu sportovců a přivábil do neobvykle chladných hotelových prostor celou řadu významných hostů a osobností.

 Doprovod dvěma hlavním kategoriím jednotlivců a kolektivů dělalo jako obvykle ocenění  sportovního talenta roku a zasloužilých pracovníků v tělovýchově  a sportu. Už podruhé navíc dostali příležitost promluvit do slavnostního vyhlášení také čtenáři Táborského deníku, a to prostřednictvím ankety Sportovní hvězda Táborska.

 Nejvíce příznivců mezi nimi našel hokejista Jakub Matušík. Tento čtyřiadvacetiletý útočník byl v nedávno skončené sezoně ústřední oporou táborského mužstva v cestě za vysněným návratem na ligovou mapu. Radost z vítězství ve čtenářské anketě hned vzápětí přesměroval na všechny své hokejové souputníky. „Cenu měl jednoznačně dostat celý náš tým včetně trenérů a těch lidí z vedení, kteří se kolem A-mužstva neustále točili a snažili se mu vytvářet co nejlepší zázemí. Těm patří velký dík,“ řekl Jakub Matušík po vyhlášení.
Trofeje určenou sportovnímu talentu roku 2011 si zařadila do své sbírky dvanáctiletá naděje Tenisu Tábor Ema Ševčíková. Na opačné straně večerního ceremoniálu se ocitli lidé, kteří si vysloužili ocenění a ohromný aplaus za svůj úctyhodný letitý přínos tělovýchově a sportu. Jmenovitě jimi byli Josef Balík (fotbal), Jaroslav Klaus (stolní tenis), Eva Rajková (sportovní gymnastika) a Miroslav Smažík (tělovýchova). Zvláštní cenu tentokrát dostal od „svého“ E.ON Triathlon Teamu čerstvý osmdesátník, Superželezný muž Karel Schneider. Ten na pódiu neopomněl připomenout distance, jaké potřeboval k zisku svého nejcennějšího titulu. „Zhubnul jsem po absolvování Superželezného muže sedm kilo,“ odtajnil přítomným.

 Průlet anketním pořadím hlavních kategorií se zastavil u těch, kteří obsadili pomyslné stupně vítězů. Mezi jednotlivci si svými výkony v loňském roce vysloužil bronz zkušený cyklista David Kášek, vítěz Národního poháru Toi Toi Cupu a pátý muž republikového šampionátu v cyklokrosu. Na stříbrnou příčku dosadily hlasy vybrané poroty jeho jmenovkyni z triatlonových kruhů Niki Káškovou. Sedmnáctiletá závodnice vyšperkovala svou loňskou závodní sezonu ziskem dorosteneckého mistrovského titulu a triumfem v hodnocení Českého poháru. Kromě jiného přiřadila do sbírky úspěchů E.ON Triathlon Teamu několik svých vydařených vystoupení na evropské pohárové scéně.

 Pořadí ankety se ale v sobotu ocitlo pod symbolickou nadvládou zástupkyně královny sportu – atletiky. Bronz ze seniorského mistrovství republiky v běhu na 100 metrů překážek, prvenství v tomtéž závodě žen do dvaadvaceti let, druhé místo v tuzemských tabulkách stejné kategorie a právo nosit český reprezentační dres, to všechno je napsáno v loňské vizitce sprinterky Kateřiny Rajmové. Dvaadvacetiletá veselská odchovankyně hájící barvy VS Tábor tak usedla na trůn po loňském bronzovém umístění v pořadí ankety.
V anketě o nejúspěšnější kolektiv okresu za rok 2011 došlo na obhajobu loňského prvenství. Ale pěkně po pořádku… Trofej za třetí příčku se stěhuje do pokladnice táborského mládežnického hokeje, a to zásluhou mladších dorostenců HC, čerstvě postoupivších do elitní tuzemské soutěže.

 Již zkušeným harcovníkem mezi oceňovanými kolektivy je parta táborských cyklistů. Po vzoru loňského roku si celkoví vítězové cyklokrosového   Toi Toi Cupu v kategorii elite vydobyli stříbrnou příčku, a znovu před sebe pustili pouze druholigové fotbalisty FC MAS Táborsko. Ti tentokrát ani v prvenství v prestižní anketě nedoufali, což částečně potvrzují i slova výkonného ředitele klubu Tomáše Samce. „Moc si tohoto ocenění vážíme. Ve druhé lize působíme druhou sezonu, o které se říká, že bývá mimořádně těžká. A to se jen a jen potvrzuje. Jsme moc rádi, že se nám dostalo takové odměny za naši práci, už jen kvůli těm zńámým převratným změnám,“ poukazuje Tomáš Samec na současnou i budoucí práci při spojení někdejších klubů Spartaku MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor pod progresivně laděnou hlavičkou FC MAS Táborsko.

 Ceny byly rozdány, oficiální program dovršen, a pak už se hosté v sále ponořili do víru nefalšovaného plesového veselí.  Aby také ne –  v průběhu  sezony jsou povětšinou podobné kratochvíle pro sportovce tabu…